У Іршаві завершують проведення комплексу робіт по складуванню, сортуванню та вивезенню ТПВ.

   Проблема з утилізацією відходів одна з головних проблем суспільства. Кожен регіон вирішує це питання по-різному: спалювання, захоронення, переробка, будування заводів, впровадження нових норм та правил. Однак, перший пункт, з якого усюди починалась робота з відходами – сортування сміття, його складування та вивезення. І якщо перше залежить саме від громадян, то всі інші роботи і заходи повинна забезпечити влада на місцях. Створення Іршавської ОТГ дозволило, згідно відповідного рішення сесії міськради, закумулювати кошти в сумі  1,5 млн. грн. для вирішення питання зі збору, сортування і вивезення ТПВ. В перелік заходів включено також  і першочергове придбання спеціальної  техніки для вивезення сміття з автоматичною загрузкою і пресуванням.

Спільна робота з поліцією

У міськраду поступають скарги від жителів та підприємців міста стосовно порушення правил благоустрою та ПДР деякими громадянами. Зокрема від підприємців скарги надходили щодо неконтрольованої стихійної торгівлі біля автостанції. Також на останньому засіданні виконавчого комітету піднімалося питання щодо паркування великогабаритного транспорту біля Петро-Павлівського храму, що спричиняє перешкоди для виїзду швидкої допомоги та паркування машин на пішохідній зоні біля католицької церкви. Не менш важливою проблемою є викидання великої кількості сміття не місцевими жителями та поведінка безхатченків у центрі міста.

Зупинка для шкільного автобуса

На прохання жителів мікрорайону вул. Садова, Українська та ін., щодо облаштування місця автобусної зупинки для школярів, а також можливості розвороту та безпечної посадки пасажирів у шкільний автобус було зроблено ремонт перехрестя цих вулиць. Роботи проводило підприємство Райавтодор. Після встановлення зупинки основу перехрестя та частину вулиці Садова було підсилено та вирівняно щебеневою сумішшю після чого було прокладено асфальтобетон.

Слово і діло

Є громадяни, які проявляють патріотизм до свого краю гучними висловами, постами у соціальних мережах, а є такі, які свій патріотизм виявляють у бережному ставленні до суспільного майна, інфраструктури, поважають роботу інших та підказують шляхи і методи  усунення недоліків. Саме таким прикладом є житель вулиці Гагаріна Володимир Коровський, який проводив ремонт водопровідної системи до власної оселі.

Інвестиційна привабливість Іршавської міської об’єднаної територіальної громади

За даними Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу», Іршавська ОТГ не дивлячись на те, що розпочала свою діяльність тільки з 2018 року зайняла «3» місце серед громад області у «Всеукраїнському рейтингу інституційної спроможності і сталого розвитку громад». Даний рейтинг відображає інвестиційну привабливість громад та враховує 33 критерійних показники. З них основні:  приєднання до ініціативи ЄС «Угода мерів»; існування прийнятого громадою та затвердженого місцевою радою ПДСЕРК;   участь громади в міжнародних проектах технічної та фінансової підтримки; загальний рівень доходів бюджету;  планові податкові надходження;  бюджет розвитку; наявність в муніципалітеті системи енергомоніторингу; міжнародні контакти, і т.д. При складанні рейтингу враховувались дані про діяльність 1092 громад з усіх областей України (з Закарпаття – 20 громад). При  середньому рейтингу по Україні 21,29 (по області 16,62) в Іршавській громаді він складає 35,48.

Безпека жителів та благоустрій

Після ремонту площі перед районним судом  дуже багато водіїв використовують її для паркування машин, при чому навіть біля житлових будинків.  А оскільки по площі також пересувається велика кількість пішоходів у міськраді було прийнято рішення відділити проїзджу частину від пішохідної  зони. Для цього працівниками КП «Тепло Місто» було встановлено 15 бетонних півсфер-обмежувачів для позначення ділянки пішохідних доріжок та ділянки для паркування машин. Дані конструкції функціональні та естетично вписуються у архітектуру площі. Планується також біля в¢їзду до адмінбудинку міського споживчого товариства встановити розкладні паркувальні бар¢єри для безперешкодного пересування жителів даної вулиці. Наразі ще потрібно усунути деякі недоліки, а саме разом з поліцією провести роботу з водіями стосовно хаотичного паркування та зробити розмітку паркувальних місць.

Триває ремонт доріг

Нещодавно міськрадою виконано роботи по завершенню поточного ремонту дорожнього покриття вулиці місцевого значення Космонавтів. Перед прокладанням асфальтобетону підрядною організацією було підсилено та вирівняно основу дороги щебеневою сумішшю, після чого було прокладено близько 340 м. кв. асфальту. У подальшому першочергово буде проведено ремонт вул. Горького, Фізкультурна, Спортивна. Наразі очікується дозвільні документи з ДАБІ. Завершити дані ремонтні роботи планується до 9 серпня.

Оголошення

У зв'язку з поведенням планово-профілактичних робіт, пов'язаних з миттям та дезинфекцією резервуару чистої питної води на водо-насосній станції 23 липня 2019 року з 9.00 до 20.00 год. к. ч. в м. Іршава буде відсутнє водопостачання. Прохання споживачів зробити необхідні запаси питтєвої води. Адміністрація КПВ Іршавської міськради

У Іршавській громаді створено перше ОСББ

На сьогодні у жителів багатоквартирних будинків постала задача вибирати хто буде обслуговувати їх власність. Однією з форм правління будинку, яка досить ефективно себе зарекомендувала – є ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку). Головною особливістю ОСББ є те, що така форма дозволяє забезпечити ефективний контроль над витратами, платежами, проводити заходи з енергоефективності, колегіально приймати рішення і втілювати їх у життя. ОСББ має можливість вибирати постачальників послуг, має змогу відмовитись від оплати неякісних послуг. Це призводить до того, що в результаті можна зменшити тарифи і значно підвищити якість обслуговування.