Ідентифікація тварин

Важливим викликом сьогодення є забезпечення безпечності харчових продуктів для населення, епізоотичного благополуччя, розширення міжнародних ринків збуту, дотриманням вимог законодавства. Одним з методів вирішення даних викликів є забезпечення дієвих механізмів простежуваності, від лану до столу. В тваринництві це забезпечує – ідентифікація, яка є обов’язковою для господарств всіх форм власності.

До уваги власників пасік та суб’єктів господарювання, які здійснюють обробіток сільськогосподарських культур пестицидами

Інформуємо власників пасік та суб’єктів господарювання, які здійснюють обробіток сільськогосподарських культур пестицидами, про необхідність виконання заходів з профілактики  отруєння бджіл!

Грантова підтримка від ФАО та ЄС для виробників Закарпатської бриндзі, меду та вина

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок програми грантової підтримки, що стала можливою завдяки фінансуванню Європейського Союзу, та спрямована на надання інвестиційної грантової допомоги мікро- та малим сільськогосподарським виробникам, кооперативам та асоціаціям виробників географічних зазначень (ГЗ). Прийом заявок відбувається через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 10 березня 2023 року.

Мінагрополітики розпочало прийом заявок від підприємств для включення їх до переліку об’єктів критичної інфраструктури

20 грудня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 року № 1384 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року № 1109 «Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури».

Увага - надаються доплати за наявне поголів'я вівцематок та ярок

Повідомляємо  про початок прийому документів на отримання доплати за наявне поголів'я вівцематок  та ярок старше 1 року відповідно до Програми розвитку i підтримки тваринництва та перероблення сільськогосподарської продукції в області на 2021 — 2025 роки, затвердженої рішенням Закарпатської обласної ради від 17.12.2020р. № 64 зы змінами внесеними відповідно до розпорядження обласної військової адміністрації 17.10.2022 №668 та Порядку використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на виконання даної програми.

Здійснено розподіл бюджетних коштів між власниками бджолосімей

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» до 1 жовтня тривав прийом документів для отримання дотація за наявні бджолосім’ї.  Так, станом на 1.10.2021 р. з відповідними пакетами документів до Іршавської міської ради звернулися 44 власники бджолосімей. Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.11.2021 року №336 затверджено розподіл бюджетних коштів на 2021 рік, які спрямовуються для державної підтримки за напрямом «Спеціальна бюджетна дотація за наявні  бджолосім’ї» в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань у розмірі 54,66 %. На підставі вищезазначеного наказу Мінагрополітики здійснено розподіл бюджетних коштів між власниками бджолосімей, що становить 109,31 грн. за бджолосім’ю та спрямовано на рахунки отримувачів.   Як результат, таку дотацію в обсязі  485 227,0 гривень спрямовано 44 отримувачам фізичним особам, які звернулися з відповідними  пакетами документів для отримання дотації до  Іршавської міської ради.