ОПІКА ТА ПІКЛУВАННЯ

Встановлення опіки та піклування — це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів (глава 19 Сімейного Кодексу України).

НА ДОПОМОГУ БАТЬКАМ! АЛГОРИТМ РОЗГЛЯДУ КОМІСІЄЮ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ДИТИНИ ПИТАННЯ ПРО НАДАННЯ ВИСНОВКУ ЩОДО ДОЦІЛЬНОСТІ/НЕДОЦІЛЬНОСТІ ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ: Сімейний кодекс України (статті 164-168); Цивільний процесуальний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства», Практика застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав (постанова Пленуму Верховного суду України від 30.03.2007 № 3), Порядок провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини».

Цифровізуємо процес усиновлення: на порталі Дія доступні 5 нових послуг

На порталі Дія доступні одразу п'ять нових послуг, які спрощують і пришвидшують процес усиновлення дитини. До цього українці вже могли подати заяву про отримання консультації з усиновлення дитини та зареєструватися усиновлювачем онлайн.  Раніше потенційні батьки мали місяцями збирати необхідні документи та довідки по різних інстанціях, стояти в чергах, звертатися до служби в справах дітей та заповнювати заяви вручну. А сам процес усиновлення чи встановлення опіки міг тривати роками. 

ПАТРОНАТНА СІМ'Я

Патронат над дитиною згідно із статтею 252 Сімейного кодексу України це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Взяли участь в семінарі щодо провадження діяльності з усиновлення дітей в умовах воєнного стану

Днями, начальниця служби у справах дітей міської ради Ольга Рендзей з працівниками служби взяли участь у семінарі для працівників служб у справах дітей міських, сільських та селищних рад територіальних громад району.  Захід проведено службою у справах дітей Закарпатської ОВА під керівництвом Світлани Якімеліної на базі Хустської РВА і розглянуті питання стосувались впровадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей в умовах воєнного стану.

День спільних дій в інтересах дітей

20 листопада в Україні відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини. А у світі 20 листопада – це День дитини.

Діяльність служби у справах дітей Іршавської міської ради

Служба у справах дітей Іршавської міської ради є структурним підрозділом Іршавської міської ради, на який покладається здійснення функцій соціального захисту, в тому числі функції опіки, піклування та усиновлення, профілактики правопорушень серед дітей і підлітків та діє на правах відділу.

До уваги - інформаційна кампанія «ДІТИ ВІЙНИ»

З метою сприяння розшуку дітей, які зникли безвісти, були незаконно переміщені або депортовані до Російської Федерації чи інших країн, підтримується проведення заходів інформаційної кампанії «Діти війни» в тісній співпраці з проектом Уряду Канади «Супровід урядовим реформ в Україні» (SURGe), який реалізується Alinea International Ltd., за участю Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національного інформаційного бюро та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.