Звернення Голови АМУ до Президента та Парламенту щодо недопустимості запровадження партійної системи на місцевих виборах

Голова АМУ від імені Асоціації міст України звернувся до Президента України, Голови Верховної Ради України, керівників депутатських фракцій та груп, народних депутатів України щодо недопустимості запровадження партійної виборчої системи на рівні міських, селищних, сільських рад з кількістю виборців менше 90 тисяч. 2 липня 2020 р. профільний парламентський Комітет схвалив до другого читання законопроект з поправками, які передбачають запровадження пропорційної виборчої системи депутатів місцевих рад в громадах, де кількість виборців складає 10 тисяч і більше. За таких умов, навіть у невеликих громадах право висувати кандидатів у місцеві ради матимуть виключно політичні партії чи їх осередки.

Напередодні Творець забрав до себе людину, яка все життя віддано і ревно служила Йому

Відійшов у вічність єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік. Родом зі Словаччини, протягом 20-ти років владика служив Закарпаттю, а з 2010-го очолював Мукачівську єпархію. Його відхід до Бога - неймовірна втрата для всіх вірян греко-католицької єпархії та для всього церковного світу. Дякуємо, за вашу мудрість та справедливість, за доброту та порядність. За те, що неодноразово підтримували іршавчан та згадували у своїх молитвах. За те, що своїми проповідями надихали нас всіх, породжували в серцях добро та надію, спонукали ставати кращими та бути милосердними. Спочивайте з миром та згадайте про нас у своїх молитвах вже поруч з Господом.

Облаштування зон для відпочинку

У містян постійно виникали ідеї облаштувати місця для відпочинку, де діти та їх батьки могли б провести свій вільний час, відпочивати та насолоджуватися затишком та природою. Нещодавно така пропозиція поступила від жительки міста, педагога  Глушко В. І., яка і зініціювала збір підписів під відповідною петицією. З аналогічною пропозицією, стосовно облаштування зон відпочинку на берегах річок Іршавка та Синявка в межах міста у міськраду звернулися також представники громадської організації «Молодіжна рада Іршавщини».

ОГОЛОШЕННЯ

У зв’язку з проведенням планово-профілактичних робіт, пов’язаних з миттям та дезінфекцією резервуару чистої питної води на водо-насосній станції м. Іршава, та ремонтом вхідної засувки діаметром 400 мм. до машинного залу насосної станції, 16 липня 2020 року з 9.00 до 20.00 к. ч. в місті Іршава буде відсутнє водопостачання.

ЗІ СВЯТОМ ПЕТРА І ПАВЛА!

Шановні жителі Іршавської громади. Щиросердечно вітаємо Вас  зі святом Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла, яке  сьогодні відзначає як храмове свято значна частина іршавчан. Бажаємо Вам миру і достатку, добра та благополуччя, нехай святі апостоли бережуть ваші сім'ї від бід та негод, а свято Петра і Павла ввійде в кожний дім миром, щастям і радістю.

Перша зустріч з губернатором краю

Сьогодні під час робочої поїздки голови Закарпатської ОДА п. Олексія Петрова відбулася зустріч з активом Іршавського району та міста. Громадськими активістами Довжанської ОТГ, депутатами райради та сільськими головами піднімалось питання ремонту автодороги Довге –Іршава, Білки-Осій, Іршава-Ільниця,  мосту у с. Бронька, якості ремонту доріг, проблеми із сміттєзвалищем та вивезенням і утилізацією ТПВ, питаннями захворюваності на COVID-19, функціонування з 1 вересня освітніх закладів. Присутній на зібранні Іршавський міський голова теж підняв питання капремонту доріг обласного значення в межах Іршавської ОТГ вул. Гагаріна, Білецька, Федорова. Також висловив прохання сприяти громадам по сплаті ПДФО ФОПами та юридичними особами по місцю здійснення своєї діяльності а не реєстрації.  Ним також було внесено пропозицію щодо об’єктивного і справедливого розподілу коштів дорожнього фонду, Державного фонду регіонального розвитку та розподілу коштів на будівництво спорткомплексів із штучним покриттям. З даних питань Олексію Геннадійовичу було надано офіційного листа. Зустріч пройшла конструктивно, практично на всі питання було дано конкретні відповіді. Будемо сподіватись, що результати зустрічі не забаряться і все що було обіцяно буде виконано.

Допомога Іршавській ЦРЛ

Сьогодні в Іршавській ЦРЛ відбулася зустріч голови обласної ради Михайла Рівіса, депутата облради Мирослава Білецького, медичних працівників, Іршавського міського голови Степана Бобика, начальника відділу охорони здоров¢я Іршавської РДА Сергія Караслая. Зустріч була корисною оскільки  голова облради на прохання Іршавського міського голови передав Іршавській ЦРЛ дезінфікуючу рамку від партнерів з краю Височіна Чеської Республіки. З огляду на те, що ситуація із захворюванням  на COVID-19 в районі за останній місяць значно ускладнилась дана допомога є дуже вчасною та потрібною. Дезінфікуюча рамка буде встановлена у реанімаційному відділенні лікарні або біля рентген кабінету,  для забезпечення дезінфікаційного режиму закладу та запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Вона спрацьовує автоматично, як тільки до дверей підходить людина, впродовж 5 секунд через рамку подається дезінфектор, який допомагає знезаразити одяг медиків та пацієнтів. До слова це вже друга рамка в Іршавській районній лікарні. Перша така ж встановлена у інфекційному відділенні. Сергій Караслай та міський голова щиро подякували голові облради за надану допомогу та висловили побажання  на подальшу підтримку у боротьбі з коронавірусом та ремонтом доріг обласного значення, на що Михайло Михайлович пообіцяв і в подальшому всіляко допомагати району та місту.

У с. Лоза Іршавської громади завершено черговий етап ремонту центральної дороги.

Як ми вже інформували загальний ремонт даної дороги є дуже дороговартісним, тому роботи проводяться поетапно. У минулі роки було зроблено більша частина дороги (біля 2 км.), а в цьому році роботи продовжились. На початку тижня було прокладено перший десятисантиметровий вирівнюючий нижній шар асфальтобетону, а сьогодні асфальтоукладальником – другий основний поверхневий шар товщиною 5 см. та ущільнено катком. Загалом у цьому році прокладено близько 1500 м2 асфальтобетону.  Є певна ймовірність, що роботи буде продовжено у вересні місяці. На частині дороги, що залишилась буде проведено ямковий ремонт. Виділення коштів з міського бюджету  та проведення даних робіт стало можливим завдяки зусиллям депутатів Верховної ради Валерія Лунченка та Владіслава Поляка, які сприяють виділенню коштів Кабінетом Міністрів на ремонт інших доріг громади де планувалось витратити кошти з бюджету міста (вул. Шевченка, Гагаріна і можливо Польова).