Чи може СГ подати через «Електронний кабінет платника» заяву про анулювання ліцензії на право виробництва та торгівлі підакцизними товарами?

У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області інформують, чи може СГ подати через «Електронний кабінет платника» заяву про анулювання ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пального, зберігання пального.

Сучасні та зручні сервіси від ДПС

Державна податкова служба України розробила нові версії програмного забезпечення ПРРО для iOS та Web, а також оновила версії для Windows та Android.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід, отриманий ФО – резидентом, від продажу нерухомого майна?

Платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 розд. ІV ПКУ, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Чи оподатковується військовим збором дохід ФО – резидента у вигляді спадщини (дарунку), отриманий платником податку від ФО – резидента? Дохід платника податку фізичної особи – резидента, отриманий від фізичної особи – резидента, яка не відноситься

Дохід платника податку фізичної особи – резидента, отриманий від фізичної особи – резидента, яка не відноситься до членів її сім’ї першого та другого ступенів споріднення, у вигляді спадщини (дарунку) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відс. від об’єкта оподаткування.

Працює нова комунікаційна платформа із закарпатськими податківцями

Фахівці Державної податкової служби України роблять все для того аби максимально оперативно реагувати на звернення платників податків. Зокрема, використовуються різні формати взаємодії – гарячі лінії, контакт-центр, відповіді на запити на отримання публічної інформації, робочі зустрічі, семінару та тренінги тощо. Один з таких форматів співпраці податкової з бізнесом – комунікаційна податкова платформа.

Важлива інформація для платників податків з 1 жовтня 2022 року Мінімальна зарплата – 6700 грн/міс. Ставка єдиного внеску (мінімальний страховий внесок) – 1474 грн/міс. Максимальна база для нарахування єдиного внеску – 100500 грн. Прожитковий мін

Мінімальна зарплата – 6700 грн/міс.

Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати платник податку до контролюючого органу щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки щодо суми коштів, сплачених на будівництво (придбання) доступного житла?

Доступне житло – це збудовані і ті, що будуються за державної підтримки, житлові будинки (комплекси) та квартири. Пунктом 3 Порядку надання державної підтримки та забезпечення громадян доступним житлом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2018 року № 819 «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом» із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 819) передбачено, що забезпечення доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою:

Які дії СГ, якщо після оновлення програмного забезпечення «ПРРО Каса» на Android надходить повідомлення з пропозицією «розпакувати ZIP та/або RAR-файли»?

Повідомлення з пропозицією «розпакувати ZIP та/або RAR-файли» вебпортал ДПС не надсилає на пристрої з операційними системами Android та/або Windows. Водночас, оновлення програмного забезпечення (далі – ПЗ) «ПРРО Каса» на Android передбачає: – завантаження архіву з новою версією ПЗ «ПРРО Каса» на пристрій; – розархівування завантаженого файлу;

До уваги платників податків, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації!

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області роз’яснюють таке запитання: Як визначається статус осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України у період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, з метою невключення до оподатковуваного доходу ФО – платників податку доходів, отриманих у вигляді цільової благодійної допомоги, виплаченої за рішенням профспілки, відповідно до п.п. «в» п.п. 170.7.2 п. 170.2 ст. 170 ПКУ?