Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

Обговорення муніципальних символів міста Іршави

Дата: 05.01.2024 18:37
Кількість переглядів: 669

Відповідно статті 22 «Символіка територіальних громад сіл, селищ, міст, районів і областей», пункту 49 частини 1 статті 26 «Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад» та 59 «Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місто Іршава у своєму праві мати власну символіку послуговується гербом, що є родовим гербом Ілошваїв, які володіли цим поселенням з XIV до ХІХ століття. Відомо, що у ХІХ столітті Іршава мала лише свою печатку, відмінну від родового герба династії Ілошваїв (відповідно до листа від Українського геральдичного товариства №136/23 від 14.12.2023 року (додається). Будь-якого офіційного документу – рішення сесії Іршавської міської ради чи її виконкому, прийнятого про затвердження герба міста Іршави, не знайдено (є лист-відповідь  архівного відділу Хустського району Закарпатської області).

З огляду на вищезазначене, з метою утвердження місцевого самоврядування, збереження історичної спадщини, враховуючи важливе значення символіки у процесі нацiонального відродження та реалізації права міста Іршави Закарпатської області мати власну символіку, розглянувши подані проєкти символіки (герба і прапора) Українським геральдичним товариством, постійна комісія міської ради з питань розвитку освіти, культури, науки, молодіжної політики, охорони здоров’я, національних меншин, духовності і спорту, з питань дотримання законності і правопорядку, регламенту, депутатської етики виносить на обговорення жителів міста Іршави два варіанти муніципальних символів.

Варіант 1

                    

Фото без опису                            Фото без опису

 

Герб м. Іршава: щит розтятий, у срібному лівому полі два зелені дерева – листяне і хвойне, у синьому лівому полі – дві золоті риби, одна над одною, у червоній главі – срібний міст між золотими берегами.

Прапор м. Іршава: квадратне полотнище, на верхній червоній третині – білий міст між жовтими берегами, нижня частина розділена вертикально на два рівновеликі поля, на білому від древка два зелені дерева – листяне і хвойне, на синьому з вільного краю – дві жовті риби, повернуті до древка, одна над одною.

Варіант 2

Фото без опису                            Фото без опису

Герб м. Іршава: щит розтятий, у синьому лівому полі – дві золоті риби, одна над одною, у срібному правому полі два зелені дерева – листяне і хвойне, у червоній главі – срібний міст.

Прапор м. Іршава: квадратне полотнище, на верхній червоній третині – білий міст, нижня частина розділена вертикально на два рівновеликі поля, на синьому від древка – дві жовті риби, повернуті до древка, одна над одною, на білому з вільного краю два зелені дерева – листяне і хвойне.

Зелене (або срібне) поле і два срібні (або зелені) дерева символізують розташування міста серед гір та підкреслюють природні багатства, розташування на межі хвойних і листяних лісів.

Дві золоті риби вказують на рибальство як один із місцевих промислів у давнину, оскільки на сільській печатці Іршави з ХІХ ст. маємо зображення чоловіка з трьома рибинами; також дві риби є у гербі Березького комітату (жупи),  до складу якого належала Іршава. Крім того дві риби та два дерева є у гербі родини Ілошваїв, які були власниками села. Дві риби можуть символізувати дві річки – Іршавку і Синявку, які протікають через Іршаву. Срібний міст означає місцеву архітектурну пам’ятку – міст через річку Іршавку. Червоне поле ілюструє одну з легенд про походження назви річки і поселення від іржавого забарвлення води в річці.

Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш та увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус міста. Герб можна використовувати як з картушем, так і без нього.

Прапор має нормативну квадратну форму й повністю відповідає вексилологічним вимогам та історичній традиції. Прапор може застосовуватися з додатковим горизонтальним кріпленням як хоругва (скажімо – у приміщенні).

Висловити свою думку можна, заповнивши форму:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfgFC82n8KtEbXgIVkzu19LXgxHQ94c21RzjSBiYFEfV9xE_g/viewform


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь