Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

Страшніше від вогню тільки вода, бо обидва однаково нещадно знищують все на своєму шляху.

Дата: 17.09.2023 12:11
Кількість переглядів: 267

Фото без опису

Це не просто людина і не просто професія, адже їх графік 24/7 і режим повної готовності щохвилини на все життя, їх ім’я – рятівник і саме вони мають справу як з вогнем, так і з водою. Поспілкувавшись із рятівниками особисто, розумієш, що це їх покликання, вони часто не просто виходять чергувати, вони живуть роботою, це їх хобі, їх пристрасть. За останній рік у порівнянні з попереднім майже 50% викликів на території нашої громади зменшилося і це безумовно успіх. Для цього ведеться активна інформаційна робота з громадянами від найменших груп дошкільного віку, школами,  так і з свідомими громадянами. До слова, всього пожеж - 74, хибних викликів – 10, спалювання сухої трави – 23, ДТП – 4, надзвичайні ситуації – 2.

З нагоди відзначення Дня рятівника, враховуючи що за вікном війна та наші рятівники повинні бути завжди на готовності, а відповідно святкують цього року скромно, та все ж Іршавський міський голова Віктор Симканинець завітав до частини з привітаннями та грамотами особисто.

Фото без опису

Ми вирішили поспілкуватися з начальником нашої 15-ї ДПРЧ м.Іршава 3 ДПРЗ ГУДСНС у Закарпатській області Іваном Михайловичем Дрогобецьким та розпитати у формі інтерв’ю про тонкощі їх нелегкої служби, робочі будні та мрії чергового рятівника.

  • Розкажіть будь ласка про ваш бойовий колектив, ви є його невід’ємною частиною, ви знаєте його зсередини, робочі будні рятівників, настрої і, водночас, розкажіть як це бути рятівником, коли доба чергування закінчується і ви повертаєтесь додому?
  • Наш штат підрозділу налічує 40 рятівників, є керівний склад це начальник та заступник, вони працюють без вихідних. Також є особовий склад, так званий черговий змінний, який гасить пожежі та складається зазвичай із восьми чоловік. Після чергування рятівники мають вихідні дні, але якщо вони потрібні, то оперативно приступають до роботи і мають бути готові у будь-який момент незалежно це вдень чи вночі. Якщо ситуація того потребує, рятівник відкладає сімейні чи особисті турботи і йде на роботу.
  • Які мрії рятівників?
  • Поменше роботи та побільше заробітної оплати. - сміється Іван Михайлович. Насправді, хочеться щоб у всіх все було добре, не було проблем у першу чергу у хлопців вдома. Щоб всі вони приходили з дому без лишніх переживань, у хорошому настрої, щоб їх особисті хвилювання не впливали на них на роботі. Хочеться хорошого матеріально-технічного забезпечення для нашої чергової частини. Фото без опису
  • Розкажіть будь ласка, за час Вашої практики з яким видом пожеж команді іршавських пожежників найчастіше потрібно боротися?
  • На жаль, дуже часто горять будинки, це проста побутова неуважність або несправність електроприладів, але найчастіше в практиці пожежі виникають у результаті  спалювання сухої трави та сміття. Людина часто думає що добре оцінює кінцевий результат, але варто лише подмухати вітру і ми отримуємо виклик. Найгірше те, що після гасіння пожежі особливо у полях ми знаходимо безліч мертвих, обгорілих птахів, фазанів до прикладу, з тварин найчастіше зайців. Щодо цього ведеться активна інформаційна робота, але часто у народі побутує думка «дідо так робив, а чому я не можу» і це нерозуміння масштабів, яких може осягнути на початку маленький вогник - дійсно велика біда.
  • Фото без опису
  • Розкажіть про моменти виїзду для ліквідації пожежі.
  • Тут можна говорити водночас коротко і довго. Хлопці звикли до режиму, жодна хвилина під час чергування недаремна, у них немає моментів, коли вони просто сидять, тому як тільки поступає виклик тієї ж хвилини ми готові. Інша справа дібратися до місця пожежі. Зараз актуально згадати що ми проводимо операцію «Маячок» - це практика їзди на міських дорогах з проблисковими службовими сигналами поліцейських та пожежної авто. Часто під час реальної ситуації потрібно вичікувати проїжджі авто, як би дивно це не звучало, а це значно затримує час приїзду пожежної машини до місця події. Ще один момент це важкодоступні місця через необрізані дерева, тому з цим особливо у віддалених селах потрібно працювати.
  • Фото без опису
  • Ви зовсім молодий начальник великої команди рятівників. Два роки це небагато, але все ж свіжим керівним оком ви маєте спостерігати зміни на краще або ж на гірше, особливо, що стосується забезпечення пожежної частини спорядженням.
  • - Минулий рік наша частина перейшла повністю на дерев’яне опалення завдяки коштам виділеним міською радою, ми замінили систему опалення. Додатково встановили тепло вентилятори у приміщенні гаражу. Зараз кошти виділені для заміни воріт, додатково перекрили дах будівлі площею 300 м кв., також закупили пожежно-технічне обладнання, наприклад: гайки до пожежних рукавів, ранцеві оприскувачі для гасіння лісових пожеж. Було подаровано машину Lindau 1980 р. переобладнано в пожежну у 1989 році, і хочеться відмітити технології тих років набагато перевищують якістю сучасних авто за це велищезна вдячність.

Шановні рятівники, прийміть ще раз вітання з нагоди професійного свята. Нехай, як сказав ваш керівник, у вас зменшується й далі кількість викликів і зростає зарплата. Хай чергові дні будуть спокійними, а в позачергові дні нехай вас з роботи не турбують. Злагодженості у колективі, дружності, порозуміння, а ще міцного вам всім здоров’я та щастя у особистому житті.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь