У Хустському районі зафіксовано початок пошкоджень самшиту гусеницями небезпечного шкідника – самшитової вогнівки
ПРОГНОЗ появи шкідників на самшиті ( бузпанку) .
У Хустському районі зафіксовано початок пошкоджень самшиту гусеницями небезпечного шкідника – самшитової вогнівки.
При виявленні шкідника слід провести захисні обприскування.
Як відомо, гусениці самшитової вогнівки дуже шкодочинні – за 4 години вони спроможні знищити кущ самшиту середніх розмірів. Тому проведення боротьби зі шкідником потребує оперативності.
Ознаками заселення кущів гусеницями вогнівки є наявність павутини, на листках рослини з’являються скупчення шкурок від личинок, екскременти, на гілках, листках, найчастіше у скупченнях павутини наявна велика кількість гусениць. Продукти життєдіяльності гусениць нерідко наявні на землі під кущами.
Для успішної боротьби з вогнівкою важливо вчасно розпочати обприскування навесні проти гусениць першого покоління шкідника.
Для боротьби зі самшитовою вогнівкою ефективними засобами є інсектициди на основі діючих речовин та їх сумішей: піриміфос-метил, лямбда-цигалотрин, хлорантраніліпрол, хлорантраніліпрол+лямбда-цигалотрин, лямбда-цигалотрин+тіаметоксам у рекомендованих нормах внесення.
Обробляти кущі слід ретельно, також і з внутрішнього боку, оскільки гусениці сховані у гущі листків, павутині. При проведенні обробітків у населених пунктах необхідно дотримуватись вимог «Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (ДСанПіН 8.81.2.001-98).
Зокрема, забороняється застосовувати пестициди для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також усередині густонаселених житлових кварталів. Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень дозволяється тільки з 22 до 7 годин ранку. Для обробки індивідуальних садів і городів у межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Провідний спеціаліст відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Л.Штефаньо