Чорнобиль – жива рана нашої землі! Ми пам’ятаємо…
26 квітня в Україні є Днем Чорнобильської трагедії. Про цю страшну подію, яка стала символом того, до чого може призвести техногенна катастрофа, знає весь світ. Напередодні цього скорботного дня, в нашій громаді відбувся пам’ятний захід, на якому вшанували ліквідаторів-героїв та жертв наслідків радіаційної катастрофи. Сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря через вибух реактора була 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
Міський голова Віктор Симканинець, керуючий справами виконкому міської ради Іван Матіко, працівники міської ради та Хустської РВА, представники ГО «Союз Чорнобиль України» та ліквідатори, члени їх сімей поклали до підніжжя пам’ятника героям Чорнобиля квіти й запалені лампадки. Всі присутні на зібранні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто пішов у безсмертя, приборкуючи ядерну стихію, та тих героїв-ліквідаторів, які вже відійшли у вічність протягом цих 37-ми років. Вічна їм пам’ять...
Міський голова Віктор Симканинець зазначив, що подвиг героїв Чорнобиля назавжди записаний у літописі людської мужності і залишиться в нашій пам'яті. З кожним роком ми все більше розуміємо, від якої страшної біди врятували країну та світ...
Заупокійний молебень за загиблими ліквідаторами Чорнобильської трагедії перед меморіалом провели о. Михайло Тернинко - настоятель Свято-Покровського храму с.Сільце та о. Валерій Фозикош - настоятель Петро-Павлівського храму м. Іршава.
Потім, в сесійній залі міської ради, відбулась зустріч-нарада з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із числа громади. В ході зустрічі ліквідатори аварії мали змогу розповісти про болючі проблеми та задати запитання, відповідали на які – керуючий справами виконкому міськради Іван Матіко, заступник головного лікаря КНП «Іршавська міська лікарня» Валентин Бобир та заступник начальника відділу обслуговування громадян №3 ГУ ПФУ в Закарпатській області Віра Мейсарош.
Діалог відбувся конструктивним, "чорнобильці" отримали важливу інформацію з першоджерел, а влада запевнила про готовність вирішувати проблемні питання в межах компетенції та реальних фінансових можливостей.
Чорнобильська трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох, переважно онкологічних захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому результаті вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються досі. Ми пам’ятаємо…