Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

ЩОДО НЕПРИПУСТИМОСТІ ЗЛОВЖИВАННЯ СТАТУСОМ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНОЇ ОСОБИ

Дата: 03.04.2023 14:17
Кількість переглядів: 350

Складовою частиною правового статусу людини є не тільки права, а і обов’язки. Як ніколи важливим є інформування співвітчизників про те, якими можуть бути юридичні рішення в різних ситуаціях, що обумовлені війною, як і які обов’язки на них покладено у статусі внутрішньо переміщеної особи (у разі повернення на постійне місце проживання, залишення території України тощо).

Україна вживає всіх можливих заходів для гарантування дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

Обов’язки внутрішньо переміщених осіб: дотримуватися Конституції та законів України, інших актів законодавства; обов’язково повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання.

У разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем отримання довідки не пізніш як за 3 дні до дня від’їзду.

Відповідно до п.11 постанови № 332 Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 ,,Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам” У разі неправомірного або повторного отримання внутрішньо переміщеною особою допомоги на проживання за певний період суми виплаченої допомоги повертаються особою добровільно або за вимогою органу соціального захисту населення.

Повернення одержувачами коштів виплаченої їм допомоги проводиться на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в органах Казначейства. У разі повернення коштів одержувачем допомоги на рахунок Мінсоцполітики заява про повторне її перерахування одержувачу не розглядається. Повернуті кошти Мінсоцполітики використовує з дотриманням вимог бюджетного законодавства.

 Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь