Події 20 лютого 2014 року в середмісті столиці України стали кульмінацією Революції Гідності. Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули на Майдані у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави - встановлено День Героїв Небесної Сотні. За неповернення до пострадянської моделі та свободу від росії Україна і далі втрачає гідних своїх синів та дочок, жорстоко бореться за краще майбутнє вже у відкритій та агресивній війні з нею...

Сьогодні, з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, в Іршаві відбувся мітинг-реквієм. Міський голова Віктор Симканинець, керуючий справами міської ради Іван Матіко, начальник першого відділу Хустського РТЦК та СП Дмитро Соколов, районні та міські депутати, керівники установ, підприємств та організацій громади здійснили покладання квітів та запалених лампадок до стели «Борцям за свободу і незалежність України, Героям Небесної сотні та загиблим в АТО». Світлу пам’ять убитих за свободу України вшанували хвилиною мовчання.

Іванна Васько, учасниця гуртка художнього слова клубу с.Загаття (кер. – Ірина Іванчо), зачитала вірш «Прощання на Майдані» Марії Сковронської.  Студент-практикант КЗВО «Академія культури і мистецтв» бази практики Іршавського МБК Василь Степанов зачитав «Пророцтво 17 року» Василя Симоненка. Потім, ведуча Оксана Сідор запросила до проведення заупокійного молебню в пам’ять всіх убієнних, який відслужив протоієрей о. Василь Петечук, настоятель греко-католицького храму св.апостолів Петра і Павла м.Іршава. Під кінець мітингу всі присутні співали Гімн України.

Сьогодні - День жалоби, оскільки він пов’язаний із загибеллю громадян під час Революції Гідності та на початку російської агресії, але він покликаний ушановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу.

Слава Богу, Україні та Героям! Навіки слава!