Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області здійснює прийом планів – схем розташування насінницьких посівів перехреснозапильних культур

Дата: 22.02.2022 10:19
Кількість переглядів: 519

Фото без опису

     З метою отримання насіння перехреснозапильних культур з високими сортовими якостями (тритикале, жита, гречки, кукурудзи, сорго зернового, цукрового та кормового буряка, соняшнику, ріпаку, гірчиці, редьки олійної, суріпиці, рицини, рижію, маку олійного, бобів, вики озимої, люпину, багаторічних бобових та злакових трав, буркуну, серадели, суданської трави, могару та інших) необхідно при їх вирощуванні дотримуватися норм просторової ізоляції, щоб захистити посіви від запилення іншими видами, сортами та гібридами цих сільськогосподарських культур.

        Законом України “Про насіння і садивний матеріал” (стаття 13) суб’єктам насінництва та розсадництва надано право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур перед іншими товаровиробниками, вимагати відшкодування завданих збитків від перехресного запилення посівів перехреснозапильних культур іншими сортами внаслідок порушення їх прав на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів, звертатися до відповідних органів виконавчої влади або до суду в разі порушення цього права.

      Процедуру узгодження розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур суб’єктами насінництва та розсадництва встановлює “Порядок узгодження розташування насіннєвих посівів”, який затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 7 жовтня 2016 року № 365 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2016 року за № 1413/29543.

      Під правом на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів розуміють, що в разі подання суб’єктом насінництва та розсадництва плану-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин до відповідного територіального органу Держпродспоживслужби, інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на меншій відстані від допустимих норм просторової ізоляції. Подання планів-схем розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур проводиться до 1 березня року, в якому здійснюватиметься посів.

       У разі надходження плану-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин, при розміщенні яких будуть порушені норми просторової ізоляції, територіальний орган Держпродспоживслужби протягом семи робочих днів з дати надходження відповідного плану-схеми повідомляє суб’єктів насінництва та розсадництва, що подали відповідні плани-схеми, який саме суб’єкт насінництва та розсадництва має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин.

    Підставою для відмови в наданні переваги при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин є відсутність суб’єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва.

      У свою чергу суб’єкт насінництва та розсадництва відповідно до запланованого обсягу виробництва насіння узгоджує питання невисівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані меншій, ніж передбачено нормами просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про невисівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення.

   Звертаємо увагу, що прийом планів-схем розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур від суб’єктів насінництва та розсадництва проводить Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області. Термін подання – до 1 березня 2021 року.

О.О. Штефаньо, провідний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва

ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь