День матері для тих, у кого війна забрала найцінніше - дітей

Дата: 11.05.2026 08:07
Кількість переглядів: 21

Фото без описуЗ-поміж мільйонів жінок цього світу є єдина, яка завжди трепетно чекає на порозі дому, навіть коли тобі далеко за вісімнадцять. Радіє за наші перші кроки і життєві здобутки, хвилюється за наші невдачі, а часом, коли ми найбільше помиляємося, лиш вона єдина бачить у нас хороше, вірить у щирі зміни та наполегливо старається достукатися. Її ім'я - мама! Саме мама тримаючи нас вперше на руках бачить у наших очах весь всесвіт і саме вона витираючи хустинкою сльози відчаю, тримається зі всіх сил, коли додому у домовині привозять із фронту сина, очі якого закриті назавжди.

Цієї п'ятниці, напередодні Дня матері, в Іршавську міську раду завітали матері наших загиблих Героїв, наших Янголів, які мужньо захищали нас до останнього подиху. Ми розуміємо, що біль їх втрати не загоїться ніколи. Дехто із загиблих воїнів мав більше п'ятдесяти років, власні сім'ї, а декому було тільки двадцять, зовсім молоді хлопці, їх життя мало тільки розпочатися, всі вони завжди будуть їхніми дітьми.

Захід присвячений мамам розпочався із хвилини мовчання, далі на екрані одна за одною почали з’являтися фотографії убитих Героїв. Гірко плакали матері, а з ними плакали і всі присутні. Талановита молодь з міського центру позашкільної освіти та з музично-драматичного театру "Пролісок" разом з ведучим заходу Юрієм Бурясом зачитали вірші, співали й танцювали, всі композиції були присвячені матерям. Зачитано вірш мами убитого добровольця Дмитра Шаленика – п. Наталії Шаленик-Мартин «Біль матерів не вщухає…»

З глибокими словами вдячності й поваги, до присутніх матерів звернувся Іршавський міський голова Віктор Симканинець, якому вперше було неабияк важко висловити свої побажання до Дня мами. Будучи присутнім на всіх похоронах наших хлопців кожну з цих жінок він знає особисто. На завершення свого вітання, Віктор Андрійович підійшов до кожної з матерів із словами вдячності та проявив турботу подарувавши жінкам частинку піклування. Очільник громади звернув увагу на присутність у залі спеціалістів з надання послуг, за потреби матері та члени родин загиблих мали можливість поспілкуватися із фахівцями щодо вирішення тих чи інших питань.

Зі словами підтримки та духовною втіхою до матерів звернувся військовий капелан Іван Бундзяк, який також вирішив потішити материнське серце подарувавши кожній вервицю.

На завершення скромного відзначення Дня мами, керівництво громади разом з матерями вийшли до пам'ятної стели, де розміщені фотопотрети захисників, запаливши лампадки вони вклонилися подвигу та жертовності Героїв.

Дорогі матері, дякуємо кожній з вас за присутність. Низький уклін та безмежна вдячність за виховання справжніх Героїв. Ваша мужність і стійкість є прикладом для всієї України.

Дякуємо вашим синам за захист. Слава Героям!

Бережи вас Господь!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися до розділу «НОВИНИ»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь