Іршавська міська рада

Закарпатської області

Працівники Іршавської міської ради набиралися досвіду, як протидіяти дезінформації та фейкам

Дата: 05.06.2025 14:48
Кількість переглядів: 176

Фото без опису

Нещодавно в Ужгороді відбувся тренінг «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації» для представників органів місцевого самоврядування та державних службовців, в якому взяли участь й представники Іршавської міської ради: керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Іван Матіко та начальниця відділу організаційного забезпечення та діловодства Маріанна Меренич

Захід організував Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. Спікерами виступили фахівці Центру стратегічних комунікацій: Вікторія Мерлич — керівниця навчального та проєктного відділу Центру, експертка з комунікацій; Сергій Жуков — експерт з протидії дезінформації, аналітик; Марія Сагайдак та Тетяна Броднікова — експертки зі стратегічних комунікацій. 

Тренінг видався цікавим на інформацію. Впродовж трьох днів учасники й учасниці мали змогу вдосконалити знання із стратегічних комунікацій та комунікаційних стратегій. Це два різні поняття. Стратегічні комунікації — це інтегрований підхід до використання комунікативних засобів для досягнення певних цілей, а комунікаційна стратегія — це план дій щодо ефективного спілкування з аудиторією для досягнення цих цілей. Детальніше зупинилися на такому елементі стратегічних комунікацій, як протидія дезінформації і яка її роль в управлінні громадою. Окремий день був присвячений напрацюванню плану кризових комунікацій на потенційні загрози.

Тренінг мав й практичну складову. Команда тренерів разом з учасниками виявляли дезінформацію, фейки, практикувалися, як користуватися сучасними інструментами для її перевірки, формували контрнаративи, готували спростування тощо. Під час практичної частини набиралися досвіду з виявлення й інших інформаційних загроз та засобам, як їм протидіяти. У сьогоднішньому цифровому суспільстві тема актуальна, особливо після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

По завершенню кожен з учасників й учасниць отримав сертифікат про проходження тренінгу, отримані знання й навички планують застосовувати в роботі.  

Ось кілька простих порад, які допоможуть Вам розпізнати фейки (спотворення фактів):

1. Звертайте увагу на заголовки. Фейкові новини супроводжують гучні занадто емоційні заголовки для привернення уваги («Шок», «Термінова новина» тощо). Часто вони можуть не відповідати змісту самого матеріалу.

2. Придивіться до адреси URL. Для розповсюдження фейків часто використовують копії відомих сторінок або сайтів. Від оригіналів вони можуть відрізнятися кількома літерами у вебадресі.

3. Намагайтеся встановити першоджерело повідомлення. Відсутність джерел інформації (посилання на пресслужби відомств, пряму мову експерта) або посилання на анонімні витоки також є ознакою фейку.

4. Придивляйтеся до фото та відео контенту. Фейкові новини можуть супроводжуватися невідповідними фотографіями та відео. Вони можуть бути вирваними з контексту – застарілими або зробленими в іншому місці.

5. Ретельно аналізуйте зміст інформації. Якщо матеріал базується на конспірологічних теоріях, емоційних накручуваннях або його думка подається як безапеляційний факт, то перед вами – спотворена інформація.

6. Звертайте увагу на баланс позицій. Висвітлення тільки однієї точки зору – ознака фейку. У достовірних виданнях зазвичай використовують кілька джерел новини.

7. Повинні бути дата та час публікації. Тобто подія зафіксована в часі.

8. Дивіться, чи вказане авторство, бо Ви завжди можете «загуглити» автора. Тоді є більша довіра.

8. Не довіряйте інформації, коли бачите «експерти говорять», «як інформують перевірені джерела» (повинна бути конкретний працівник того чи іншого відомства).

9. Не читайте новин із ресурсів, про які ви нічого не знаєте. дивіться, на якому сайті ти читаєш новину. Якщо це маловідомі сайти й на ринку місяць –два (можна перевірити у рубриці «про нас»), то вірити не слід.

10. Ще одне – не поширюйте в соцмережах неперевірену інфо. Бо для друзів ви є показником довіри, й вони можуть повірити цій інформації.  

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь