Села Дуби, Івашковиця, Чорний Потік та Ільниця мають власну символіку
Іршавська міська рада цьогоріч затвердила нову символіку сіл Дуби та Івашковиця Загатянського старостату, с. Ільниця Ільницького старостату та с. Чорний Потік Чорнопотіцького старостату – Герби та Прапори.
Відповідні рішення підтримали депутати на черговій сорок четвертій сесії VIII скликання від 20.02.2025 № 4073 «Про затвердження символіки села Дуби та села Івашковиця Загатянського старостинського округу Іршавської міської територіальної громади й Положення про зміст, опис і порядок її використання» https://surl.li/irgvnm, № 4074 «Про затвердження символіки села Чорний Потік Чорнопотіцького старостинського округу Іршавської міської територіальної громади й Положення про зміст, опис і порядок її використання» https://surl.li/ovcvxz та № 4075 «Про затвердження символіки села Ільниця Ільницького старостинського округу Іршавської міської територіальної громади та Положення про зміст, опис і порядок її використання» https://surl.lu/xjbdik
Село Дуби. Відповідно до змісту та опису, герб у с. Дуби має на зеленому полі щита скошені навхрест срібна пила та золота сокира, на золотому широкому бордюрі 8 дубів із зеленими кронами та чорними стовбурами. Дуби вказують на назву села, та підкреслюють місцеві природні особливості. Пилка і сокира означають поширені тут лісозаготівельні промисли. Дуб, пилка та сокира також є символами з печатки громади міжвоєнного періоду XX ст. Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш та увінчано золотою сільською короною, що вказує на статус населеного пункту.
Прапор с. Дуби - квадратне полотнище, у центрі на квадратному зеленому полі (розміром у половину сторони прапора) скошені навхрест біла пила та жовта сокира, по периметру на жовтій широкій лиштві 8 дубів із зеленими кронами та чорними стовбурами. Прапор має нормативну квадратну форму і його побудовано на основі символіки герба.
Герб та Прапор с. Дуби є оригінальними символами, які наслідують історичну традицію побутування земельної символіки, офіційним атрибутом цього населеного пункту громади.
Село Івашковиця. Герб у червоному полі із золотою церквою золоте перекинуте укорочене вістря, в якому червона голова оленя. Церква символізує пам’ятку архітектури національного значення дерев’яний храм Святого Михаїла XVII ст. Олень є символом із печатки громади з 1844 року, він уособлює місцеву фауну. Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш та увінчано золотою сільською короною, що вказує на статус населеного пункту.
Прапор с. Івашковиця: квадратне червоне полотнище, на ньому жовта тризрубна церква з вежею та шпилем; з верхнього краю до середини прапора йде жовтий клин, на якому червона голова оленя. Прапор має нормативну квадратну форму і його побудовано на основі символіки герба.
Село Чорний Потік. Герб с. Чорний Потік: у срібному полі чорний хвилястий стовп, обабіч якого по зеленому раку з червоними очима. Чорна хвиляста смуга (геральдичний стовп) вказує на назву села – Чорний Потік. Рак є символом із печатки громади з 1844 року. Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш та увінчано золотою сільською короною, що вказує на статус населеного пункту.
Прапор с. Чорний Потік: квадратне полотнище, яке складається з трьох розділених хвилясто - рівношироких вертикальних смуг - білої, чорної та білої; посередині білих смуг - по зеленому раку з червоними очима. Прапор має нормативну квадратну форму і його побудовано на основі символіки герба.
Село Ільниця. Герб - щит розтятий і перетятий на два зелені та два сині поля. У двох верхніх – золоте колесо, поверх якого синє гроно винограду із зеленими листками, над ними – золота корона з трьома видимими зубцями, обабіч – по срібному дереву, у двох нижніх полях стоїть золота вівця.
Збережено герб села, затверджений у 2012 році рішенням дев’ятої сесії VI-го скликання Ільницької сільської ради, але відкоригований відповідно до геральдичних норм, зокрема зображення дерев і корони. Вівця є символом із печатки громади з ХІХ ст., й уособлює розвинене на той час вівчарство.
Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш та увінчано золотою сільською короною, що вказує на статус населеного пункту.
Прапор - квадратне полотнище, що складається із трьох рівновеликих горизонтальних смуг – синьої (верхньої), зеленої (середньої) та червоної, посередині двох верхніх смуг – щит із гербом села (без картуша і корони; заввишки з половину сторони полотнища). Прапор має нормативну квадратну форму й побудований на основі символіки герба.
Авторами символіки трьох сіл Дуби й Івашковиця, Чорний Потік є голова Українського геральдичного товариства, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, член Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України Андрій Гречило та Уляна Гречило. Натомість автором символіки села Ільниця - місцевий художник Василь Ловска, а вже доопрацювання проєктів - Андрій Гречило та Уляна Гречило).
Затверджені нові символи згаданих сіл внесені до реєстру Українського геральдичного товариства та опубліковані в одному з випусків збірника - каталогу «Герби та прапори міст і сіл України».
Нагадаємо, що м. Іршава має нову власну символіку з минулого, 2024 року. Відповідне рішення підтримали депутати на черговій сесії міської ради від 05 березня 2024 року № 3074 «Про затвердження символіки міста Іршава Закарпатської області та положення про зміст, опис і порядок її використання» https://surli.cc/uhmofe