Іршавська міська рада

Закарпатської області

Купальний сезон – 2025: що потрібно зробити, аби запобігти загибелі людей на воді

Дата: 29.04.2025 16:31
Кількість переглядів: 109

Фото без опису

Висока температура невдовзі манитиме людей до водойм. За даними Хустського РУ ГУ ДСНС України у Закарпатській області, торік (у 2024 році) на водних об’єктах в Хустському районі загинуло 10 людей, вже за цей 2025 рік маємо три смерті. Гірше того, торік на території згаданого району на місцевому рівні не було визначено (паспортизовано) жодного місця масового відпочинку населення на водних об’єктах.

Тому вже зараз  ДСНС та влада на місцях переймається, як підготуватися до літнього купального сезону - 2025, аби уникнути загибелі людей на воді. Як правило (про це свідчить проведений багаторічний аналіз  Хустським РУ ГУ ДСНС в області) основними причинами смертей на воді, як і в попередні роки, є:

- відсутність (із року в рік) чіткого затвердженого переліку водних об’єктів, які призначені для відпочинку, купання та риболовлі;

- непідготовленість водних об’єктів та водоймищ до масового відпочинку під час купального сезону або повна відсутність облаштованих місць для купання;

- купання на водних об’єктах, які становлять потенційну небезпеку для життя;

- нехтування елементарними правилами поведінки на воді, купання в нетверезому стані;

- недостатній догляд дорослих та батьків за дітьми.

Така ситуація обумовлена недостатньою роботою органів місцевої влади та керівників установ й організацій, за якими закріплені водні об’єкти, вважають у ДСНС в області. Серед причин – й неповне виконання вимоги “Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах”, затвердженого постановою Кабміну України від 6 березня 2002 р. № 264 та “Правил охорони життя людей на водних об’єктах України” (затверджених наказом МВС України №301 від 10.04.2017 року, зареєстрованим у Мін’юсті України 4 травня 2017 р. за № 566/30434).

Тому з метою запобігання та мінімізації загибелі людей на водних об’єктах району у 2025 році, спільні дії влади на місцях та «еменесників» пропонують ряд заходів, що можуть суттєво вплинути на ситуацію. Найперше необхідно:

 - визначити районні та міські зони відпочинку, пляжі, здійснити їх належний облік та обстеження.

- закріпити водні об’єкти за установами, підприємствами та організаціями з визначенням конкретних відповідальних осіб за експлуатацію цих об’єктів.

- у місцях, заборонених для купання, встановити щити (плакати) з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!», небезпечні для купання місця позначити буями з написами «НЕБЕЗПЕЧНО».

- місця масового відпочинку забезпечити сезонними рятувальними постами, облаштувати їх відповідними рятувальними засобами та засобами надання першої медичної допомоги.

- здійснити водолазне обстеження підводної частини дна акваторії водного об’єкта групою водолазно -рятувальних робіт для проведення паспортизації місць масового відпочинку.

- заборонити торгівлю алкогольними напоями у місцях масового відпочинку людей на воді.

- в зоні перебування людей на водних об’єктах виставити попереджувальні щити з правилами поведінки, дотримання заходів безпеки.

- розробити місцеві програми рятування людей на воді.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь