Іршавська міська рада

Закарпатської області

В Іршаві вшанували чорнобильців

Дата: 24.04.2025 18:41
Кількість переглядів: 120

Фото без опису

26 квітня – Міжнародний день памʼяті про Чорнобильську катастрофу. Вже 39 років минуло з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Згадували цю трагедію й 24 квітня 2025 року біля памятного знаку чорнобильцям, що біля суду в Іршаві.

Міський голова Віктор Симканинець разом із головою відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Василем Пацканом та чорнобильцями з різних сіл поклали квіти,  запалили лампадки біля Книги памяті, де вписані імена тих, хто загинув внаслідок ЧАЕС, і яка розташована біля памятного знаку. Опісля священники відслужили панахиду. Вшанували померлих внаслідок аварії на ЧАЕС й хвилиною мовчання.

Міський голова подякував присутнім за жертовність та героїзм. «Наш обов‘язок сьогодні – не забувати подвиг, який здійснили ліквідатори ціною власного життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи», - сказав В. Симканинець. Принагідно запросив всіх чорнобильців в сесійну залу міськради, аби поспілкуватися. Євангельські християни-баптисти із с. Дешковиця вручили продуктові набори. 

Для інформації. Як повідомив голова ВП ГО «Союз Чорнобиль Україна» Василь Пацкан, який у 1986 -1987 рр. працював в зоні аварії на екскаваторі, наслідки аварії ліквідовували впродовж чотирьох років. З тодішнього Іршавського району були задіяні  365 жителів (медики, будівельники, водії, міліціонери, співробітники ДАІ тощо). Після приїзду чимало з них померли від різного роду хвороб. Нині районна організація нараховує орієнтовно 155 чорнобильців різних категорій. Найстаршому за 80, наймолодшому - за 55 років. Найбільш актуальною проблемою для них є отримання медикаментів та медичних послуг, кажуть у розмові, а також оздоровлення. Іршавські чорнобильці збираються разом двічі на рік - 26 квітня у Міжнародний день катастрофи на ЧАЕС та 14 грудня у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії АЕС. Хоча комунікують постійно, а також дбають один про одного.   

Довідка. За даними Українського інституту національної памяті, у квітні 1986 року після аварії на ЧАЕС радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, росії та білорусі в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, близько пів мільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним. Нині існує нова ядерна загроза з боку РФ…

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь