Іршавська міська рада

Закарпатської області

Щорічний весняний облік пасік здійснюється до 15 травня

Дата: 26.03.2025 14:39
Кількість переглядів: 37

Фото без опису

Збереження здоров’я бджіл є однією з важливих умов високої продуктивності пасік. Найбільш ефективний спосіб підвищення продуктивності бджільництва – профілактика заразних і незаразних хвороб бджіл. З метою зменшення ризиків поширення інвазійних хвороб бджіл, необхідно систематично проводити обстеження бджолосімей та відбір проб для здійснення лабораторних досліджень.

☝️ Така процедура дозволяє здійснювати контроль епізоотичної ситуації щодо хвороб бджіл. Проходження клінічних оглядів та лабораторних досліджень проводиться щорічно для стаціонарних пасік, а при кочівлі – перед кожною відправкою. Ветеринарне обслуговування бджільництва здійснюється спеціалістами ветеринарної медицини або під їх контролем пасічниками.

✅ Відповідно до Закону України «Про бджільництво» пунктів 4 та 5 Порядку реєстрації пасік, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 19.02.2021 за №338 пасічнику рекомендовано звернутись до органів місцевого самоврядування із заявою про реєстрацію пасіки та подати її за місцем свого проживання/реєстрації, якщо вони збігаються або за місцем реєстрації юридичної особи.

▶️ Надалі, власник пасіки повинен звернутися з заявою про видачу ветеринарно – санітарного паспорта пасіки до територіального підрозділу Держпродспоживслужби в Закарпатській області за місцем проживання власника пасіки або місцем знаходження пасіки, та подати її в письмовій формі. До заяви необхідно додати заповнений та підписаний власником паспорт пасіки.

▶️ Відповідно до розділу ІІІ Порядку видачі ветеринарно – санітарного паспорту, затвердженого наказом №338 власник пасіки повинен звернутися до територіального підрозділу (дільниці, дільничної лікарні) Закарпатської обласної державної лікарні ветеринарної медицини для проведення епізоотичного обстеження пасіки та відбору патологічного матеріалу для досліджень на хвороби бджіл та засвідчення її ветеринарно – санітарного стану у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки.

🐝 Ветеринарно – санітарні заходи, у тому числі щорічний весняний облік пасік здійснюється до 15 травня поточного року.

Щоб звести до мінімуму ймовірність виникнення бджолиних захворювань, потрібно:

▪️налагодити належну підгодівлю, відповідно до сезону;

▪️захистити пасіку від паразитів, які є носіями мікроорганізмів-патогенів;

▪️не нехтувати дотриманням особистої гігієни та санітарії при контакті з бджолами;

▪️приділяти особливу увагу плановим профілактичним заходам.

🐝 Крім того, інформуємо виробників меду та продуктів бджільництва, що відповідно до вимог ст. 3 Регламенту ЄС 2022/2292, партії живих тварин та харчових продуктів тваринного походження повинні ввозитись на територію ЄС лише з третьої країни або її регіону, включеного до відповідного списку для цих тварин і товарів, встановленого у Регламенті ЄС 2021/405.

Окремо зазначаємо, що потужність має право експорту до ЄС (ухвалена потужність) лише той період часу, поки вона продовжує відповідати вимогам законодавства ЄС, що підтверджується за результатами регулярного проведення заходів державного контролю з боку Держпродспоживслужби.

☝️ Оскільки мед або інші продукти бджільництва можуть використовуватися для виробництва харчових продуктів, які в подальшому експортуватимуться до Європейського Союзу, то виробники таких продуктів, як сировинна зона, теж повинні проходити періодичні перевірки на відповідність вимогам законодавства України та Європейського Союзу у сфері безпечності харчових продуктів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь