Як спрацювала Публічна бібліотека Іршавської міськради у жовтні - листопаді 2024 року
Бібліотеки громади активно налаштовують свою діяльність на комунікацію з мешканцями громади. Зокрема, в кожній бібліотеці-філії, заплановано різновікові просвітницькі заходи, які із задоволення відвідують користувачі. Бібліотеки не залишаються осторонь будь-якого культурного заходу в громаді.
До Дня української писемності та мови в Ільницькій бібліотеці-філії №1 КЗ"Публічна бібліотека" оформлено книжкову виставку "Мова - це серце народу".
В Чорнопотіцькій бібліотеці-філії оформлено виставку «Мова – це серце народу!». Користувачі зможуть дізнатись про історію розвитку нашої писемності та книгодрукування, бо в мові, як і в дзеркалі, відображається весь світ, все наше життя.
З нагоди святкування української писемності та мови у Ільницькій бібліотеці-філіїі № 2 КЗ "Публічна бібліотека" представлено книжкову виставку літератури "Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема".
«Осінні сторінки: фотоквест з улюбленою книгою» — творчий проект, організований у Климовицькій бібліотеці-філії КЗ «Публічна бібліотека» Іршавської міської ради. Протягом тижня всі охочі могли взяти участь у квесті, фотографуючись із улюбленими книгами на тлі осінньої природи. Ця ініціатива об’єднала читачів, які проявили креативність і натхнення.
Книжковий світ здатен не тільки навчати, а й дивувати, надихати на нові пригоди та здійснення мрій. Цими днями до центральної бібліотеки КЗ «Публічна бібліотека» завітали учні 3-Б класу (класний керівник Шестак Т.В.) та 3-Г класу (класний керівник Дубішко М. В.) Іршавського ліцею. Дітки познайомились з чарівним та фантастичним світом, що дарує бібліотека, повторили правила користування книгою та поводження в бібліотеці, поговорили про дбайливе ставлення до книги.
Осінь – це чудова пора року. Недарма люди прозвали її золотою порою. Адже саме восени все навкруги міняється та покривається нібито золотими барвами. Дерева навкруги немовби розмальовані жовто-червоними фарбами, їх листочки поволі опадають на землю, вкриваючи її м'яким різнобарвним килимом. Працівники клубу та Івашковицької бібліотеки-філії КЗ "Публічна бібліотека" провели осінній флешмоб "Барви осені".
Центральна бібліотека КЗ "Публічна бібліотека" отримала чудовий подарунок від жительки с. Ільниця, колишньої педагогині, поціновувачки книги, активної читачки Коваль Галини Степанівни - набір вишитих шторів на двері із своєї багатої "вишиваної" колекції. Адже наші пращури вірили, що вишивані атрибути лікують наші душі від морального спустошення і зневіри, показують, що українці — це творці, а не руйнівники, ми єдині у прагненні єднатися, пишатися нашою історією, духовністю, плекати нашу українську ідентичність. Щира вдячність за цінний подарунок!
7 листопада у центральній бібліотеці КЗ "Публічна бібліотека" відбулася творча зустріч із відомим закарпатським українським письменником, публіцистом, членом Національної спілки письменників України та членом Національної спілки журналістів України Дурунда Андрієм Іллічем. Також автор презентував нововидану книгу “СВІЧА”.
На зустріч із автором прийшли члени президії ветеранської організації Іршавщини, бібліотекарі Іршавської ТГ та поціновувачі книги. "Свіча" - це книга оповідань та новел, видана цьогоріч. Назва книги символічна, бо у всіх героїв свіча уже догоріла.
Символічна не тільки назва, символічно-сакральним є число 40. Тут рівно сорок оповідань. Передмову до книжки написав Іван Зимомря, доктор філологічних наук, професор, член Академії Вищої школи України, член НСПУ. 5 листопада Андрій Ілліч відзначав своє день народження! Тож, зі словами вітань виступили художник Василь Ловска, який подарував портрет автора графітним олівцем (якраз він і є на першій сторінці книги "Свіча"), письменник Василь Шкіря, Петро Король, голова ветеранської організації Іршавщини, Петро Пітра, голова первинної ветеранської організації Білківської ТГ, Людмила Митровцій, секретар ветеранської організації Іршавщини та інші. Не обійшлося без подарунків для бібліотеки, за що щира вдячність пану Андрію.
Голова правління Іршавської райспоживспілки Сергій Лупак виступив спонсором зустрічі та подарував цінний подарунок гостю з нагоди його дня народження.
Працівники клубу та Івашковицької бібліотеки-філії КЗ "Публічна бібліотека" підготували та провели інсценізацію казки "Ріпка" на новий лад, а також представили виставку – композицію «Дари осені».
З появою автомобілів виникло питання як забезпечити безпеку їх руху та безпеку пішоходів. Для цього були створені правила дорожнього руху, які обов'язкові для виконання всіма учасниками дорожнього руху. Виконання цих правил - запорука у збереженні свого життя. Саме тому бібліотекар Смологовицької бібліотеки-філії КЗ "Публічна бібліотека" провела виховну годину для маленьких користувачів бібліотеки. Були представлені "Дорожні знаки", ознайомлено з плакатом "Правила переходу вулиці" та буклетами "Правила вуличного руху". Діткам було цікаво та весело.
У Центральній бібліотеці КЗ "Публічна бібліотека" оформлена книжкова виставка "Герої не вмирають!".
День пам'яті жертв Голодомору в бібліотеках відзначено наступними заходами:
- У центральній бібліотеці КЗ "Публічна бібліотека" оформлено книжкову виставку пам'ять "І свічка плакала в скорботі";
- Ільницька бібліотека-філія № 2 КЗ "Публічна бібліотека" оформила виставка-пам'ять "Голодомор в Україні";
- у Дубрівській бібліотеці-філії КЗ "Публічна бібліотека" Іршавської міської оформлено книжкову виставку-реквієм «Мертві не простять, живі не забудуть...»;
- працівники Климовицької бібліотеки-філії КЗ "Публічна бібліотека" та сільського клубу провели літературно-музичну композицію "Не згасне в серці пам'яті свіча";
-у Смологовицькій бібліотеці-філії КЗ "Публічна бібліотека" оформлено книжкову виставку та проведено годину пам'яті жертв голодомору "Дзвони скорботи";
-Ільницька бібліотека-філія №1 КЗ "Публічна бібліотека" спільно з директором БК "Шахтар" було проведено годину-реквієм "Скорботна свічка пам'яті святої";
-у Івашковицькій бібліотеці-філії КЗ "Публічна бібліотека" разом з клубним працівником проведено годину-спомин "Свічка плакала в скорботі", а також представлена виставка-пам'ять "Чорна сповідь історії моєї країни (1932-1933)";
- «Голодомор 1932-1933 - біль в серцях всієї України» . Під такою назвою оформлено виставку-роздум в Чорнопотіцькій бібліотеці-філії, яка висвітлює сумні факти тих страшних подій в житті українського народу.
До Всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті" долучилися працівники клубу с.Осій та Осійської бібліотеки-філії КЗ "Публічна бібліотека" разом з активними учасниками художньої самодіяльності. Провели годину-реквієм "Згадуємо, пам'ятаємо, не забудемо!". До перегляду представлена виставка-інсталяція "Україна пам'ятає, світ визнає!". Вшанували пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання, запалили лампадки.
Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, започаткований у 1998 році. До цього дня у Великорозтіцькій бібліотеці-філії КЗ "Публічна бібліотека" підготовлено інформаційну поличку "СНІД: це повинен знати кожний".
7 грудня Україна та українці всього світу святкують Всесвітній День української хустки. Впродовж століть хустка уособлювала для кожної людини рідну Україну, рідний дім, рідну матір. Це невід’ємна частина української культурної спадщини. Сьогодні українська хустка завойовує прихильність не тільки в українок, а й модниць всього світу. Українське стає світовим трендом. Задля збереження, популяризації та відродження українських традицій та до Всесвітнього Дня української хустки у Дубрівській бібліотеці-філії КЗ "Публічна бібліотека" Іршавської міської оформлено тематичну виставку "Українська хустка - берегиня роду".
Центральна бібліотека КЗ "Публічна бібліотека" успішно пройшла відбір до проєкту «Німецька книжкова полиця в Україні» в межах ініціативи «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією». Цей важливий культурний проєкт реалізується Goethe-Institut Ukraine, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів спільно з Українським інститутом книги. Фінансову підтримку проєкту забезпечує Уповноважений федерального уряду Німеччини з питань культури та ЗМІ. Метою проєкту є забезпечення публічних бібліотек України новими виданнями книг німецьких авторів, перекладеними українською мовою. У жовтні-листопаді понад 1000 публічних бібліотек отримали спеціально відібрані комплекти з 14 книжкових видань. Це книги для дорослої аудиторії, що представляють різноманітні жанри сучасної німецької літератури. Наша бібліотека також вже отримала свій комплект книг, і на сьогоднішній день читачі мають можливість ознайомитися з цими виданнями. Виставка з «Німецької книжкової полиці» розташована у інтернет-центрі бібліотеки, де всі охочі можуть прийти і насолодитися читанням сучасних німецьких авторів у перекладі на українську мову.
Запрошуємо всіх відвідати бібліотеку та ознайомитися з новими виданнями, що відтепер доступні завдяки проєкту «Німецька книжкова полиця в Україні». Більше на сторінці біблотеки у Фейсбуці https://www.facebook.com/irbiblioteka/
Директор КЗ «Публічна бібліотека»
Іршавської міської ради Майя БОБИК