Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

ДІЯЛЬНІСТЬ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ Іршавської міської ради станом на 01.07.2024 р.

Дата: 05.07.2024 14:33
Кількість переглядів: 41

Фото без описуОсновним напрямком діяльності служби у справах дітей є реалізація державної політики щодо захисту прав та законних інтересів дітей,зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, запобігання злочинності та правопорушенням серед неповнолітніх.       

          На території Іршавської територіальної громади проживає 8740 дітей. З них, на обліку служби у справах дітей Іршавської міської ради станом на 01.07.2024 року перебуває 55  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 21 діти-сироти та 34 діти, позбавлені батьківського піклування. На місцевому обліку служби перебуває 18 дітей, які підлягають усиновленню. Пріоритетними формами влаштування цієї категорії дітей є сімейні форми: 37 - під опікою та піклуванням, 3 - у дитячому будинку сімейного типу, 2 – у  прийомній сім’ї, 1 – усиновлено; 0 – повернуто на виховання до батьків; 9 – в інтернатних закладах; 2 - ПТУ, 1 - благодійна організація., 1- обласний будинок дитини м.Свалява. На території громади функціонують 3 прийомних сімей, у яких виховується 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

       На профілактичному обліку служби перебуває 12 дітей, що проживають у 5 сім’ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, тобто такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. Робота з даними сім’ями,  є одним із пріоритетних напрямків діяльності служби у справах дітей. Службою систематично проводяться перевірки даних сімей, з батьками та дітьми проводяться профілактичні бесіди, до батьків застосовуються адміністративні методи впливу, або вирішується питання про позбавлення їх батьківських прав. У випадках, систематичного невиконання батьками своїх обов’язків по вихованню дітей, службою у встановленому порядку, проводиться своєчасне відібрання дітей з небезпечного середовища.

        Зокрема, з метою виявлення зазначених сімей, службою у справах дітей спільно з центром надання соціальних послуг, офіцером громади та інспектором ювенальної превенції відділення поліції № 1 (м.Іршава) Хустського відділу поліції ГУНП України в Закарпатській області  проведено обстеження умов проживання  76 сімей. 

         З метою виявлення дітей, які  жебракують, бродяжать, схильні до протиправних дій працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками поліції було проведено  рейдів-відпрацювань на території  громади (“Діти вулиці”, “Ринок”, “Вокзал”, “Парк”, «Побут»).

Протягом відповідного періоду 2024 року проводились перевірки розважальних закладів та місць проведення дозвілля (кафе,), а саме:

 -   проведено 15 рейди-відпрацювання на території Іршавського автовокзалу та ринків сіл Іршавської ТГ, під час рейдів порушення не виявлено.

Протягом відповідного періоду організовано та проведено  12 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 100 питання. Подано  62 проектів рішень на розгляд виконавчого комітету Іршавської міської ради. 

Службою у справах дітей проводиться робота щодо усиновлення, так на обліку служби перебувають 2 подружні пари та одна особа, як кандидати в усиновлювачі. Протягом ІІ кварталу 2024 року 2 подружніх пар знято з обліку у зв’язку з усиновленням. Також службою у справах дітей проводиться нагляд за дітьми, які усиновлені, таких дітей на обліку служби налічується 29, протягом поточного року нами перевірено умови утримання та виховання 8 усиновлених дітей.

Службою у справах дітей проводиться правова робота, так нами було подано 2 позови до Іршавського районного суду про позбавлення батьківських прав батьків відносно двох дітей. На даний час прийнято 1 рішення про позбавлення батьківських прав батька відносно двох дітей.

Протягом відповідного періоду на облік служби взято 5 дітей, з них 1- сирота та 4 – дітей, позбавлених батьківських прав. Із згаданих дітей, 2 – дітей влаштовано під опіку, 1 – передано на повне державне утримання ПТУ та 1- дитина обласний будинок дитини м.Свалява.  Знято з обліку 2 дітей, причина:  1 - досягнення повноліття та 1 – дитина усиновлена.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь