Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

В Іршаві затвердили нові символи міста - Герб та Прапор

Дата: 17.04.2024 15:57
Кількість переглядів: 446

Фото без опису

      Іршавська міська рада затвердила нову символіку міста – Герб та Прапор. Відповідне рішення підтримали депутати на черговій сесії міської ради від 05 березня 2024 року № 3074 «Про затвердження символіки міста Іршава Закарпатської області та положення про зміст, опис і порядок її використання».

Відповідно змісту й опису символіки, новий Герб Іршави: щит розтятий; у синьому правому полі – дві золоті риби, одна над одною; у срібному лівому полі – два зелені дерева, листяне і хвойне; у червоній главі – срібний міст. Дві золоті риби вказують на рибальство як один із місцевих промислів у давнину, оскільки на сільській печатці Іршави з ХІХ ст. є зображення чоловіка з трьома рибинами; також дві риби є у гербі Березького комітату (жупи), до складу якого належала Іршава. Срібне поле і два зелені дерева символізують розташування міста серед гір та підкреслюють природні багатства, перебування на межі хвойних і листяних лісів. Крім того, дві риби та два дерева є у гербі родини Ілошваїв – власників поселення. Срібний міст означає місцеву архітектурну пам’ятку – міст через річку Іршавку. Червоне поле ілюструє одну з легенд про походження назви річки і поселення від іржавого забарвлення води у річці.

Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш та увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус міста.

Прапор м. Іршава: квадратне полотнище, на верхній червоній третині – білий міст, нижня частина розділена вертикально на два рівновеликі поля, на синьому від древка – дві жовті риби, одна над одною, на білому з вільного краю – два зелені дерева, листяне і хвойне. Прапор має нормативну квадратну форму й повністю відповідає вексилологічним вимогам та історичній традиції. Прапор може застосовуватися з додатковим горизонтальним кріпленням як хоругва (скажімо – у приміщенні). Зворотна частина прапора має аналогічне (дзеркальне) зображення.

Герб та Прапор міста Іршави як центра Іршавської міської територіальної громади Закарпатської області має право вважатися презентаційним символом Іршавської міської територіальної громади, згідно Методичних рекомендацій стосовно місцевого герботворення, поки не затверджено логотип Іршавської міської територіальної громади.

Для розробки символіки міста було сформовано ініціативну групу та залучено відомого українського геральдиста – голову Українського Геральдичного Товариства, доктора історичних наук, провідного наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, члена Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України Андрія Гречила. В ході розробки та обговорень було представлено кілька варіантів символіки міста. Обрані два найкращі варіанти були надані для обговорення громадськості через онлайн форму, яка була розміщена на сайті.

Затверджені нові символи міста Іршави будуть внесені до реєстру Українського Геральдичного Товариства та опубліковані в одному з наступних випусків збірника-каталога «Герби та прапори міст і сіл України».

Фото без описуФото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь