29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Саме 29 січня далекого 1918 року 500 українських бійців намагались втримати 4-тисячну армію більшовиків. Бій тривав близько шести годин, у ньому загинули до 100 українців, наймолодшому – 16. Ворога вдалося затримати на 4 дні і УНР встигла підписати Брестський мир з державами Четверного союзу, який означав міжнародне визнання незалежності УНР.

Варто зазначити, що всі згадують сам бій під Крутами, але причиною слугувало те, що у кінці грудня 1917-го уряд радянської росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків дратувало проголошення Україною самостійності, тож Москва створила у Харкові окремий «український червоний уряд», який і оголосив війну незалежній частині держави.

Тож, варто зазначити, війні не 2 роки, і навіть не 10, ми воюємо з кацапами століттями.

Відповідні заходи вшанування пам'яті Героїв Крут відбулися, традиційно, 29 січня 2024 року у Іршавській громаді. До «Хреста пам’яті борцям полеглим за волю України» у глибокій пошані піднесли квіти та лампадки – керуючий справами виконавчого комітету Іршавської міської ради Іван Іванович Матіко разом із начальниками та спеціалістами відділів Іршавської міської ради.

Пам’ятаємо, цінуємо подвиг самопожертви молодих Героїв!