Інформуємо суб’єктів господарювання агропромисловості громади, що продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

Програма грантів, що фінансується ЄС, розроблена таким чином, щоб допомогти виробникам сільськогосподарської продукції інтегруватися в стійкі ланцюжки доданої вартості, покращити свої засоби до існування, збільшити зайнятість і розвиток сільських територій.

ФАО та ЄС заохочують фермерів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей взяти участь у другому грантовому циклі. Прийом заявок відкритий через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 31 січня 2024 року.

Грантоотримувачі повинні будуть внести певну частку від загальних витрат, і сума, що має бути покритою грантоотримувачем, відрізнятиметься залежно від вибраного ланцюжка доданої вартості. Гранти будуть виплачуватися в українській гривні (UAH) за обмінним курсом ООН у наступних сумах:

•    до 370 тис. грн (10 тис. дол. США) для малих сільгоспвиробників;

•    до 925 тис. грн (25 тис. дол. США) для сільськогосподарських мікро- та малих підприємств, сільськогосподарських кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічними зазначеннями (ГЗ).

Другий цикл грантової підтримки охоплює такі ланцюжки створення вартості включно з найменуванням місця походження (НМП) і захищеним географічним зазначенням (ГЗ).

Ця ініціатива показала хороші результати в межах першого циклу, де було відібрано 138 заявок із 212 заявок, що надійшли до Державного аграрного реєстру. Загальна сума грантової підтримки становить 1,73 млн. дол. США. Найпопулярніші інвестиції — придбання тракторів, сонячних панелей, спеціалізованого виробничого та переробного обладнання для відповідного ланцюга доданої вартості.

У разі зацікавленості можна скористатись посібником, щодо критеріїв участі у другому циклі за наступним посиланням: https://bit.ly/3RUNanZ

Також додається посилання на довідкові матеріали, які містять інструкції, щодо заповнення заявки: https://bit.ly/3RxwPE6

Звертаємо увагу, що податись на участь у конкурсі грантів можна буде до 31 січня 2024 року через Державний аграрний реєстр.

Посилання на ДАР: https://www.dar.gov.ua/

Інструкція реєстрації у ДАР: https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-zareyestruvatysia

Доступна повна інформація тут: «Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції»