У період з 13 по 20 серпня 2023 року на базі Центрального табору туристського активу учнів України в с. Осій Іршавської територіальної громади, Закарпатської області відбулися декілька етапів поспіль Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") - "Джура - 2023. До відкриття долучився і Іршавський міський голова Віктор Симканинець привітавши на Срібній землі юних джур зі всієї України.

Сім днів пролетіло дуже швидко. Кожного дня в очах джур  була цікавість і допитливість, а що буде далі? Посмішка з обличчя не сходила. Діти познайомилися з «чотовими», які дуже цікаво організовували роботу дітей в чотах, завели нових друзів з усіх куточків України. Мали  можливість піднятися в гори, на які дуже - дуже чекали, відвідали музей.

За цей період в таборі діти здобули нові знання, вміння і навички роботи в команді. Всі етапи гри пройшли теми: медицини, ватри, стрільби, туризму, таборування... Вони так ввійшли в азарт, що не хотіли повертатися додому. З нетерпінням чекають нової гри, щоб повернутися знову.

Хочемо зазначити з гордістю, що справа покійного Івана Івановича Матіко, живе й далі та приносить радість дітям… так як він хотів. Його туритський табір, в селі Осій, і надалі збирає сотні юних краєзнавців, дослідників природи та виховує на Закарпатті допитливе, ерудоване покоління.