Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

Робота відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи Іршавської міської ради

Дата: 20.07.2023 11:34
Кількість переглядів: 194

Фото без опису

Відділ юридичного забезпечення та кадрової роботи міської ради у своїй роботі керується Конституцією України, законами України, актами президента України, Кабінету Міністрів України, постановами Верховної Ради України, розпорядженнями та постановами Кабінету Міністрів України, наказами Національного агентства України з питань державної служби, іншими  нормативно-правовими актами з кадрових питань, рішеннями Іршавської міської ради, виконавчого комітету Іршавської міської ради та розпорядженнями Іршавського міського голови.

Претензійно-позовна робота

Відділом постійно здійснюється робота пов’язана з організацією претензійної і позовної роботи, представлення у встановленому законодавством порядку інтересів міської ради та її виконавчого комітету в судах, інших органах під час розгляду правових питань, своєчасне вжиттю заходів на ухвали, рішення чи постанови суду у рамках цивільного, адміністративного, господарського та кримінального судочинства.

На контролі у відділі юридичного забезпечення та кадрової роботи міської ради наразі перебуває 28 судових справ.

Вказані справи, виходячи з предмету позову, поділяються на наступні категорії:

1) земельні спори (в т.ч. усунення перешкод у користуванні земельними ділянками; припинення права користування та права власності на земельні ділянки тощо), що розглядались в порядку цивільного та адміністративного судочинства;

2) чотири цивільні позови, що заявлені в межах розгляду кримінальної справи про стягнення збитків завданих кримінальним правопорушенням;

3) справи окремого провадження (встановлення юридичного факту, що мають юридичне значення, визнання особи недієздатною, встановлення опіки та піклування), що розглядаються в порядку цивільного судочинства.

Серед їх загальної кількості слід відмітити і наступні, актуальні для територіальної громади справи, зокрема:

Позов Хустської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Іршавської міської ради до громадян про стягнення збитків завданих кримінальним правопорушенням, у загальній сумі ___ грн. та про стягнення безпідставно збережених коштів за користування земельною ділянкою у сумі __ грн.

Справи перебувають на розгляді  Господарського суду Закарпатської області та Іршавського районного суду.

Також, відділом юридичного забезпечення та кадрової роботи міської ради:

- підготовлено позов до відділу примусового виконання рішень         Управління забезпечення примусового виконання рішень у Закарпатській області Західного міжрегіонального управління юстиції про скасування постав державного виконавця. Наразі, позов задоволено.

- підготовлено ще дві позовні заяви та три відзиви на позовні заяви;

- близько 30 клопотань, заяв різного характеру до різних інстанцій суду;

- взято участь 12 судових засіданнях.

Правова оцінка та погодження локальних актів

Відділом, також розроблено 4 проекти рішень міської ради з питань, що належать до компетенції відділу.

За період з 01 травня по 12 липня відділом опрацьовано та погоджено:

  1. 40 проектів рішень виконавчого комітету міської ради;
  2. 252 проекти рішень міської ради;

3) підготовлено 96 розпорядження міського голови з кадрової діяльності.

Крім того, відділом юридичного забезпечення та  кадрової роботи міської ради систематично ведеться робота у наступних напрямках:

- Надання правової оцінки договорам, які укладаються міською радою чи її виконавчими органами.

- Участь в засіданнях комісій з питань захисту прав дитини.

- Участь в засіданнях адміністративної комісії.

- Робота, пов’язана із заповненням, обліком і зберіганням трудових книжок, особових справ та особових карток працівників міської ради у відповідності до вимог чинного законодавства України.

- Робота з ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних працівників за міською радою на період мобілізації та воєнного часу.

Окрім цього, відділ постійно бере участь в онлайн-семінарах, вебінарах та інших заходах. Зокрема:

- 29 червня 2023 року, начальником відділу, взято участь у презентації результатів проєкту «Розвиток малих громад Закарпаття через підтримку та розвиток молоді».

- 06 липня 2023 року взято участь в інформаційній сесії на тему: «Забезпечення прав місцевих рад у сфері земельних відносин. Організація претензійно-позовної роботи», за організацією проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Розгляд заяв, звернень, скарг, що подавались суб’єктами звернення, у порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян»

За вказаний період відділом опрацьовано 10 звернень. Крім того, надаються усні консультації громадянам з приводу роз’яснення норм діючого законодавства у тих чи інших сферах їхнього застосування.

Розгляд запитів на публічну інформацію, що були подані запитувачами в порядку, визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації»

За вказаний період відділом спільно з іншими відділами міської ради опрацьовано 15 запитів на публічну інформацію.

Відділом юридичного забезпечення та кадрової роботи міської ради забезпечується аналіз та доведення до відома посадових осіб місцевого самоврядування змін до чинного законодавства України.

 

 

Начальник відділу юридичного забезпечення

та кадрової роботи міської ради                                              Людмила КУРТИНЕЦЬ              


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь