Вчора, у м.Ужгород відбувся захід онлайн-включення Уповноваженого Верховної Ради України з прав  «Омбудсман: рік на варті прав людини» участь у якому прийняли близько 150 осіб, у тому числі, від Іршавської міської ради був присутнім заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Іршавської міської ради Іван Васильцюн.

У ході проведення онлайн-включення Уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця захід було поділено на три блоки:

  • Презентація Щорічної доповіді Уповноваженого ВРУ з прав людини;
  • Основні аспекти роботи регіональної мережі Офісу Омбудсмана. Функціонування Експертних Рад при Представнику Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області;
  • Дискусія з учасниками зустрічі.

Серед найактуальніших питань висвітлених під час онлайн-включення було обговорення того, що на Закарпатті проживають близько 3000 громадян без документів, що посвідчують особу.

Про це сьогодні у рамках звіту за попередній рік роботи омбудсмана повідомив Ігор Гречуха, головний спеціаліст відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини.

У представленому звіті також оприлюднено деякі дані внаслідок збройної агресії росії. Так, з 24 лютого постраждало майже 19 тисяч українців, 7155 з них загинуло, 11662 - — поранені. Зафіксовано також 171 факт сексуального насильства, пов’язаного з війною. 7,9 мільйонів українців перебувають на територіях інших держав, 4,8 — стали внутрішньо переселеними особами.

Загалом за попередній рік до омбудсмана звернулося понад 42 тисячі громадян.