Минулого тижня в Іршавській міській раді пройшло друге засідання робочої групи з формування Стратегії розвитку громади до 2027 року. Процес стратегування відбувається в рамках проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів». Проєкт реалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

У процесі обговорення учасники робочих груп наголосили на важливості раціонального та реалістичного підходу в контексті завдань для впровадження стратегії розвитку громади.

«У нашій громаді можливе все!» – реакція учасників робочої групи в Іршавській громаді на пропозицію поєднати виробництво крафтової органічної продукції та промислові високотехнологічні виробництва. Адже завдяки природним умовам наявна перспектива вирощування в громаді овець спеціальної породи для експорту. Релоковані промислові виробництва мають потенціал для розгортання саме високотехнологічних виробництв. Загалом сільське господарство, вівчарство та промисловість – основа економіки громади. Зокрема, громада має ідеальні природні умови для розміщення сонячних панелей. Також у громаді наявні умови для розміщення летовища для малої авіації, зокрема для транскордонних польотів.

Під час заходу учасники активно пропонували завдання/проєкти до майбутньої Стратегії. Зокрема, міський голова Віктор Симканинець висловив своє бачення та підтримав пропозицію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Івана Васильцюна, що «громада має розвивати й реабілітаційно-оздоровчі послуги, адже є два джерела термальних вод і вже зроблені свердловини, однак немає відповідної інфраструктури для надання послуг».

Наступним кроком для громад є збір ідей до плану заходів з реалізації Стратегії.