Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ МІСЬКОЇ РАДИ ЗА ТРАВЕНЬ 2023

Дата: 08.06.2023 09:28
Кількість переглядів: 275

Фото без опису

          Основним напрямком діяльності служби у справах дітей є реалізація державної політики щодо захисту прав та законних інтересів дітей,зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, запобігання злочинності та правопорушенням серед неповнолітніх.        .

          На території Іршавської територіальної громади проживає 8740 дітей. З них, на обліку служби у справах дітей Іршавської міської ради станом на 01.06.2023 року перебуває 42  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 17 діти-сироти та 25 діти, позбавлені батьківського піклування. Пріоритетними формами влаштування цієї категорії дітей є сімейні форми: 30 - під опікою та піклуванням, 2 - у дитячому будинку сімейного типу, 3 – у  прийомній сім’ї, 1 – усиновлено; 0 – повернуто на виховання до батьків; 5 – в інтернатних закладах; 1- ПТУ, 1- благодійна організація. На території громади функціонують 3 прийомних сімей, у яких виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

       На профілактичному обліку служби перебуває 25 дітей, що проживають у 10 сім’ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, тобто такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. Робота з даними сім’ями,  є одним із пріоритетних напрямків діяльності служби у справах дітей. Службою систематично проводяться перевірки даних сімей, з батьками та дітьми проводяться профілактичні бесіди, до батьків застосовуються адміністративні методи впливу, або вирішується питання про позбавлення їх батьківських прав. У випадках, систематичного невиконання батьками своїх обов’язків по вихованню дітей, службою у встановленому порядку, проводиться своєчасне відібрання дітей з небезпечного середовища.

        Зокрема, з метою виявлення зазначених сімей, службою у справах дітей спільно з центром надання соціальних послуг, офіцером громади та інспектором ювенальної превенції відділення поліції № 1 (м.Іршава) Хустського відділу поліції ГУНП України в Закарпатській області  проведено обстеження умов проживання  98 сімей. 

         З метою виявлення дітей, які  жебракують, бродяжать, схильні до протиправних дій працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками поліції було проведено 71 рейдів-відпрацювань на території  громади (“Діти вулиці”, “Ринок”, “Вокзал”, “Парк”, «Побут»).

Протягом відповідного періоду 2023 року проводились перевірки розважальних закладів та місць проведення дозвілля (кафе,), а саме:

 -   проведено 32 рейди-відпрацювання на території Іршавського автовокзалу та ринків сіл Іршавської ТГ, під час рейдів порушення не виявлено.

Протягом відповідного періоду організовано та проведено  5 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 26 питання. Подано  14 пректів рішень на рогляд виконавчого комітету Іршавської міської ради. 

Службою у справах дітей проводиться робота щодо усиновлення, так на обліку служби перебувають 4 подружні пари та одна особа, як кандидати в усиновлювачі. Також службою у справах дітей проводиться нагляд за дітьми, які усиновлені, таких дітей на обліку служби налічується 25, протягом поточного року нами перевірено умови утримання та виховання 5 усиновлених дітей.

Службою у справах дітей проводиться правова робота, так нами підготовано 1 позов та напрвлено до Іршавського районного суду про позбавлення батьківських прав відносно 2 батьків, на даний час відкрито провадження по даній справі. Протягом відповідного періоду на облік служби взято 1 дитина, яку влаштовано під опіку. Знято з обліку 1 дитина, позбавлену батьківського піклування, причина:  досягнення повноліття. 

Робота служби у справах дітей висвітлюється на сайті Іршавської міської ради, всього нами було подано 24 публікацій

 

Начальник служби                                  Ольга РЕНДЗЕЙ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь