Минулого тижня, 26 травня, на базі Ільницького ЗЗСО І-ІІІ ст. відбувся І (районний) етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед закладів освіти Хустщини, загалом – 12 роїв. На шикуванні були присутні почесні гості: начальник Хустської військової адміністрації Віктор Сабадош, голова Хустської районної ради Назарій Павлій, начальник Хустського РТЦК та СП Василь Зубатов, Іршавський міський голова Віктор Симканинець, начальник відділу освіти міської ради Єлизавета Яцканич, начальник першого відділу Хустського РТЦК та СП майор Дмитро Соколов, сільські голови територіальних громад Хустського району тощо. У своїх виступах вони зазначили, що у цей нелегкий, тривожний час, коли український народ безстрашно відстоює незалежність і цілісність рідної країни, важливим завданням усіх дорослих і юних громадян є плекання у своїх душах почуття національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих воїнів та мирних жителів, які загинули у війні з російськими окупантами, після чого розпочалась основна частина змагання. Паралельно зі змаганнями, охочі мали змогу скуштувати польову кухню, покерувати розвідувальними дронами, потренуватись у стрільбі, переглянути виставкові експонати.

У підсумку, визначились переможці:

Середня вікова група

1 місце - рій "Гетьмани" (Ільницький ЗЗСО І-ІІІ ст.),

2 місце - рій "Патріоти" (Березівський ліцей),

3 місце - рій "Соколи" (Нижньоболотнянська гімназія) та рій "Соколи" (Хустський ліцей N3).

Старша вікова група

1 місце - рій "Сокіл" (Хустська ЗОШ І-ІІІ ст N2),

2 місце - рій "Патріот" (Негровецький ЗЗСО І-ІІІ ст. імені Василя Росохи Колочавської сільської ради),

3 місце - "Патріоти України" (Міжгірський ліцей) та рій "Карпатські січовики" (Березівський ліцей).

Пишаємося нашою учнівською молоддю! Вітаємо переможців!

Хочеться наголосити, що «Джура» – це форма позакласної роботи з патріотичного виховання школярів, яка якраз сприяє формуванню свідомої, спортивно-оздоровчої роботи, що стає основою майбутнього захисту країни. І саме зараз такі заходи набувають нового, особливого сенсу. Загалом у грі беруть участь школярі двох вікових категорій: середньої – 11-14 років, старшої – 15-17 років. Традиційно програма передбачає інтелектуальні вікторини, теренову гру, змагання зі стрільби, надання домедичної допомоги, орієнтування на місцевості, таборування та інше. Учасники демонструють не лише кмітливість та ерудицію, знання з історії України і рідного краю, а й показують злагодженість та синхронність своїх роїв, вміння швидко приймати рішення, муштровий вишкіл тощо.

Естафету з проведення районного етапу приймають учні шкіл Ужгородщини та Мукачівщини. Обласний етап пройде 6-10 червня на Іршавщині. Підтримуємо і вболіваємо за своїх!

Дякуємо всім причетним за вклад у підготовку такого чудового й потрібного заходу! Слава Україні! Героям слава!