Оригінально і креативно відзначили Всесвітній день вишиванки та Міжнародний день музеїв на Іршавщині. В актовій залі міського Центру позашкільної освіти відбувся круглий стіл за участю учнів та педагогів Іршавської ТГ, які мали змогу відкрити для себе українську вишивку, як символ, як магічний оберіг і як генетичний код нашої нації.

Ведучими на святі виступили Майя Бобик (директор КЗ «Публічна бібліотека» Іршавської міської ради) та Іван Терпай (заступник директора міського Центру позашкільної освіти Іршавської міської ради), які і стали одними із організаторів даного дійства.

Основою, а водночас і родзинкою свята, стала унікальна колекція автентичного одягу Слобожанської України кінця 18-19 століття. Цей одяг, більш відомий в Україні як «Евакуйована колекція», у 2014 році було викуплено з приватного музею і вивезено із Старобільська під час наступу російської армії, бо існувала реальна загроза знищення цієї збірки. Саме завдяки старанням колишнього бійця батальйону «Айдар» - Миколи Павлюченка - ця унікальна колекція отримала друге життя і ось уже сім років вона мандрує Україною яскраво промовляючи, що схід і південь сучасної України з давніх давен населяло українське населення.

Під час зустрічі пан Микола розповів присутнім про історію евакуйованої колекції та поділився своїми думками з приводу, що саме вишивка яскраво ілюструє спільну культурну, а відтак і духовну основу півдня і півночі, сходу і заходу України.

Окрім традиційного одягу Слобожанщини на заході презентовано автентичний одяг українського населення Закарпаття представленого боржавськими долинянами (верхня течія річки Боржави). З історичним екскурсом про місцеву вишивку виступив Андрій Світлинець, директор Іршавського зразкового історико-краєзнавчого музею у фондах якого і зберігається дана колекція одягу та рушників.

З вітальними словами виступили Іршавський міський голова Віктор Симканинець та начальник відділу освіти, охорони здоров'я, культури, молоді і спорту міськради Єлизавета Яцканич.

І насамкінець потрібно сказати, що дана подія відбулася завдяки спільній роботі КЗ «Публічна бібліотека» Іршавської міської ради, міського Центру позашкільної освіти, зразкового історико-краєзнавчого музею МЦПО та за активної підтримки відділу освіти, охорони здоров'я, культури, молоді і спорту Іршавської міської ради.

Запрошуємо шкільні колективи та всіх кому цікава дана тематика відвідати нашу виставку, яка діятиме до середини червня.