12 травня, автоматизована система «Custody Records» запрацювала у відділенні поліції №1 Хустського райуправління, що в м.Іршава. Цей проєкт Національної поліції України, за підтримки органів місцевого самоврядування, почав впроваджуватись на Закарпатті досить активно. Нещодавно перший в області фронт-офіс, оснащений такою електронною системою обліку та фіксації всіх дій із затриманими особами, був презентований у підрозділі поліції на Тячівщині. Сьогодні, відкриття вже другого в області фронт-офісу відбулося за участі начальника ГУНП в Закарпатській області Ярослава Колесника, начальника Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини НПУ Руслана Горяченка, заступника голови Закарпатської ОВА Олександра Пацкана, керівника Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василя Попадинця; Представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області Тетяни Таран, заступника керівника Хустської окружної прокуратури – начальник Іршавського відділу Хустської окружної прокурора Василя Гецко, судді Іршавського районного суду Михайла Золотаря, Іршавського міського голови Віктора Симканинця, Зарічанської сільської голови Марини Васько; Білківського сільського голови Василя Зейкана, Довжанського сільського голови Віктора Симканича, представників ЗМІ.

Custody Records – система, що запобігатиме порушенню прав людини в ізоляторах тимчасового тримання. Система Custody Records передбачає електронну фіксацію дій, що відбуваються із затриманими особами. При ефективному впровадженні, така система захистить затриманих від неправомірних дій поліцейських, а також убезпечить самих правоохоронців від безпідставних звинувачень. Тестування роботи системи «Custody Records» відбувалося в режимі реального часу. Відеофіксація всіх дій, які відбувалися в спеціально обладнаних приміщеннях, стартувала з самого початку доставлення поліцейськими в підрозділ затриманої особи. Безперервний відеозапис із супровідним коментуванням для присутніх вівся і під час подальшої реєстрації затриманого, його супроводу до інспектора з дотримання прав людини в кабінеті інтерв’ювання, згодом – до кімнати зустрічі з адвокатом, кімнати для проведення слідчих дій та поміщення до кімнати затриманих.

«Сьогоднішній захід – це ще одне підтвердження того, що ми йдемо в правильному напрямку і впровадження проєкту «Custody Records» на Закарпатті набуває активного розвитку. Адже з кожним новим відкриттям облаштованих фронт-офісів у підрозділах поліції зростає і рівень якості контролю за безпекою і дотриманням прав як затриманих, так і поліцейських», - зазначив генерал поліції третього рангу Ярослав Колесник. За плідну співпрацю з підрозділами поліції в Закарпатській області, самовідданість, високий професіоналізм та активну громадянську позицію від відзначив Подякою ГУ Національної Поліції в Закарпатській області очільника громади Віктора Симканинця та Зарічанського сільського голову Марину Васько. В свою чергу Віктор Андрійович подякував за впровадження, незважаючи на проблеми воєнного часу, цього сучасного проекту в нашій громаді. Це є важливою інновацією, що не тільки значно виходить за межі переводу з паперового обліку в електронний, а й дозволить забезпечити гарантії базових прав затриманих та унеможливить безпідставні звинувачення поліцейських.