Щороку у цей день, 20 квітня, людство висловлює вдячність людям доброї волі, які знайшли у собі сили робити добрі справи, не чекаючи подяки чи винагороди. Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. 

Сьогоднішньому волонтерському руху в Україні мало аналогів не тільки в країнах колишнього СРСР, а й на Заході, звідки, власне, й прийшов термін «волонтерство». Слово «волонтер» походить від французського volontaire (доброволець), яке в свою чергу запозичено з латинського voluntarius (voluntas – вільне волевиявлення, volō –бажання, намір). Тобто волонтерство — добровільна безкорисна суспільно важлива діяльність. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

Сьогодні волонтери – це мобільна резервна армія України, яка підтримує ЗСУ та тероборону, допомагає внутрішньо переміщеним особам, робить все можливе, щоб наблизити перемогу. Попри виснаження й емоційну втому, волонтери продовжують свою роботу і ця діяльність змінює країну. В непростий воєнний час саме на волонтерах тримається внутрішній фронт країни. Ми всі згуртувались, кожен працює на своїй ділянці, але вся країна сьогодні перетворилась на велику волонтерську родину. 

Дякую кожному, хто допомагає та працює задля спільної перемоги нашої країни України! Разом переможемо!
 

З ПОВАГОЮ

МІСЬКИЙ ГОЛОВА                        ВІКТОР СИМКАНИНЕЦЬ