Сьогодні, 15 березня, одна з найвизначніших дат в історії нашого Закарпатського краю: 15 березня 1939 року Сойм Карпатської Русі проголосив незалежність Республіки Карпатська Україна, Президентом якої став Августин Волошин. Сойм ухвалив Конституцію, українську мову як державну,  синьо-жовтий прапор та національний гімн «Ще не вмерла Україна...» І хоча існувала Карпатська Україна всього 3 дні, але своїм існуванням вона вкотре підтвердила одвічне прагнення нашого народу жити вільно та вільно господарювати на своїй землі. Це те, за що ми боремося й сьогодні! Повторивши подвиг героїв Крут, молоді січовики першими в Європі чинили озброєний опір фашистським окупантам і віддали свої життя за свободу рідної землі. На Красному полі поблизу м.Хуст, відбувся кровопролитний бій між слабо вишколеними й озброєними захисниками Карпатської України – воїнами Карпатської Січі та добре вимуштрованою армією фашистських загарбників. Сили були нерівні…

З нагоди відзначення вже 84-ї річниці проголошення Карпатської України, на території меморіального комплексу Красне Поле відбулася офіційна церемонія  покладання квітів за участі керівництва краю, духовенства, військових, юнацтва та громадськості. Участь у заході взяли й Іршавський міський голова Віктор Симканинець та начальник відділу освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту міської ради Єлизавета Яцканич. 

Присутні вшанували пам’ять трагічно загиблих захисників – Героїв Карпатської України хвилиною мовчання. Після, поклавши квіти до підніжжя Пам’ятного Хреста, віддали честь кожному, хто мужньо поліг на полі бою за незалежну Карпатську Україну. Представники духовенства відслужили панахиду. 

 

Фото - Хустська міська рада

Відео - ТК Перший Кабельний