Вчора, 13 березня, у Білківській громаді відбулось зібрання з  нагоди відзначення  подій, пов’язаних з річницею створення Карпатської України та вшанування пам’яті борців за її Незалежність. У присілку Семихатки с.Білки, на місці розстрілу карпатських січовиків – молодих наших земляків Василя Галаса, Василя Бровдія, Петра Микитюка і Юрія Петраша (Петрені), традиційно пройшов мітинг-реквієм.

Участь у заході взяли й Іршавський міський голова Віктор Симканинець та працівники міської ради. Після виконаного Державного Гімну України, до пам’ятного знаку керівництво та громадськість поклали живі квіти та лампадки. Їх світлу пам’ять вшанували хвилиною мовчання.

Білківський сільський голова Василь Зейкан розповів присутнім про традиційність цього заходу, про цих убитих Героїв, бо жива пам’ять про них, вони живуть у тих, хто продовжує їх справу, вони живуть доти, поки жива їх слава. А цього року це місце було облагороджене, покладено бруківку, оновлено постамент та хрест. Відзначив причетність Віктора Андрійовича до встановлення в 2007 році цього пам’ятного знаку. Вчителька історії Білківського ліцею Вероніка Станко розповіла чимало цікавих фактів  про наш край на шляху до проголошення незалежності Карпатської України. Зі словами про події минулого та сьогодення виступила начальниця відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді й спорту Більківської сільради Ірина Паньканинець. Школярі декламували патріотичні вірші, а потім всі присутні співали пісню «Ой у лузі червона калина».

Панахиду за загиблими відслужили настоятель греко-католицького храму Білок о. Віталій (Шелемба) та ігумен Імстичівського монастиря Св. Архістратига Михаїла о. Полікарп.

До слова було запрошено Віктора Андрійовича, який сказав, що на сьогодні, в м.Іршава вулицю Федорова перейменовано на вулицю Карпатської Січі, імені організації народної оборони «Карпатська Січ», що діяла тоді в 1938-1939 рр на Закарпатті, а вул. 40-річчя Перемоги – на вулицю імені Василя Галаса, уродженця с.Лоза, учителя, активного учасника вищезазначеного формування, якого й було розстріляно разом з іншими на цьому місці угорськими солдатами 17 березня 1939 року. Висловив упевненість, що Українська Держава є сильніша за кулі. А цей недовгий період існування Карпатської України став однією з найяскравіших сторінок багатовікової боротьби карпатських українців за встановлення української державності. "Вічна пам'ять всім хто віддав життя за майбутнє нашої нації! Слава Україні!"

Окремі учасники заходу відвідали також могили січовиків Карпатської України на місцевому кладовищі.