15 лютого, в сквері Іршави відбулося віче-реквієм з нагоди 34-ї річниці виводу військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. До пам’ятника воїнам-афганцям, щоб вшанувати їх пам’ять, прийшли рідні та близькі загиблих в афганській війні, учасники бойових дій, представники влади міста і району, а також громадських ветеранських організацій.

Сьогоднішній день 34 роки тому став для багатьох днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів та службовців у тій війні. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів й батьків не дочекалися своїх юних синів, котрі не сказали: «Мамо, я живий!», «Батьку, я повернувся!»… Під час заходу ведучий Юрій Буряс розповів про основні події афганської війни, яка тривала 9 років, один місяць та 18 днів.

Заступник міського голови Іван Васильцюн, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Володимир Горзов, керуючий справами міської ради Іван Матіко та депутат Хустської райради Еріка Білогорка поклали до підніжжя пам’ятника квіти та лампадки.

У хвилині мовчання згадали всіх тих, хто не повернувся з тієї війни, хто помер вже вдома і тих, хто поляг у боях, захищаючи рідну землю у війні з російськими окупантами.

Панахиду за померлими відслужили протоієрей Свято-Іллінського православного храму оМихаїл (Юріна) та ієрей о.Іоан (Вовканич).

Учасник зразкового музично-драматичного театру «Пролісок»  Василь Гіга зачитав вірш «Сповідь».

У наш час українські воїни-афганці не залишаються осторонь подій у нашій державі. Чимало з них сьогодні захищають рідну землю, а ті, хто не мають можливості брати участь у бойових діях, приєдналися до волонтерського руху і зараз продовжують залишатися надійними бойовими наставниками для молоді.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків. Сьогодні той день, коли всі ми низько схиляємо голови в знак поваги до вас – ветерани війни в Афганістані!