Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

Про діяльність Служби у справах дітей міської ради за 2022 р. - ЗВІТ

Дата: 02.02.2023 11:58
Кількість переглядів: 813

Фото без опису

Основним напрямком діяльності служби у справах дітей є реалізація державної політики щодо захисту прав та законних інтересів дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, запобігання злочинності та правопорушенням серед неповнолітніх.        .

          На території Іршавської територіальної громади проживає 8281 дітей. З них, на обліку служби у справах дітей Іршавської міської ради станом на 31.12.2022 року перебуває 43  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 17 діти-сироти та 26 діти, позбавлені батьківського піклування. Пріоритетними формами влаштування цієї категорії дітей є сімейні форми: 31 - під опікою та піклуванням, 2 - у дитячому будинку сімейного типу, 3 – у  прийомній сім’ї, 1 – усиновлено; 7 – повернуто на виховання до батьків; 5 – в інтернатних закладах; 1- ПТУ, 1- благодійна організація. На території громади функціонують 3 прийомних сімей, у яких виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

       На профілактичному обліку служби перебуває 25 дітей, що проживають у 9 сім’ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, тобто такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом року нами обстежено умови проживання дітей у зазначених сім'ях. Робота з даними сім’ями,  є одним із пріоритетних напрямків діяльності служби у справах дітей. Службою систематично проводяться перевірки даних сімей, з батьками та дітьми проводяться профілактичні бесіди, до батьків застосовуються адміністративні методи впливу, або вирішується питання про позбавлення їх батьківських прав. У випадках, систематичного невиконання батьками своїх обов’язків по вихованню дітей, службою у встановленому порядку, проводиться своєчасне відібрання дітей з небезпечного середовища.

        Зокрема, з метою виявлення зазначених сімей, службою у справах дітей спільно з центром надання соціальних послуг, офіцером громади та інспектором ювенальної превенції відділення поліції № 1 (м.Іршава) Хустського відділу поліції ГУНП України в Закарпатській області  проведено обстеження умов проживання   175  сімей.  

         З метою виявлення дітей, які  жебракують, бродяжать, схильні до протиправних дій працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками поліції було проведено 154 рейдів-відпрацювань на території  громади (“Діти вулиці”, “Ринок”, “Вокзал”, “Парк”, «Побут»).

Протягом 2022 року проводились перевірки розважальних закладів та місць проведення дозвілля (кафе,), а саме:

 -   проведено 57 рейди-відпрацювання на території Іршавського автовокзалу та ринків сіл Іршавської ТГ, під час рейдів виявлено  4 порушення: продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів, працівниками поліції складено адмінпротоколи.

Протягом 2022 року організовано та проведено 16 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 58 питання. Подано 28 пректів рішень на рогляд виконавчого комітету Іршавської міської ради.  

Службою у справах дітей проводиться робота щодо усиновлення, так на обліку служби перебувають 3 подружні пари та одна особа, як кандидати в усиновлювачі. Також службою у справах дітей проводиться нагляд за дітьми, які усиновлені, таких дітей на обліку служби налічується 25, протягом поточного року нами перевірено умови утримання та виховання 7 сімей, в яких виховуються 8 усиновлених дітей.

Службою у справах дітей проводиться правова робота, так протягом 2022 року нами подано до Іршавського районного суду дві позовні заяви про позбавлення батьківських прав відносно 3 батьків. На даний момент Іршавським райсудом прийнято рішення по одній справі, в результаті якого двоє дітей влаштовано під опіку.

Проятогом 2022 року на облік служби взято 4 дітей, з них 2 дітей-сиріт та 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, знято з обліку 11 дітей, причина: 3 дітей знято у зв'язку з досягненням повноліття, 1 – у зв'язку з усиновленням та 7 дітей знято у зв'язку з поновленням батьків у батьківських правах. Протягом року встановлено опіку/піклування над 7 дітьми, знято опіку над 3 дітьми у зв'язку з досягненням повноліття та 4 дітьми, у зв'язку з смерттю опікуна.

Робота служби у справах дітей висвітлюється на сайті Іршавської міської ради, нами було подано 78 публікацій.

 

Начальник служби                                                           Ольга РЕНДЗЕЙ

ЗВІТ ПРО РОБОТУ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ (Таблиця )


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь