Якщо близька людина зникла чи не виходить на зв’язок, необхідно діяти за таким алгоритмом:

1.Звернутися до Нацполіції із заявою про зникнення людини. В заяві про зниклу людину потрібно надати детальні відомості про особу, паспортні дані, опис зовнішності з особливими прикметами у разі наявності таких (особливості зовнішності, наявність татуювань та шрамів, також у що була вдягнена людина на момент зникнення тощо) та інші відомості, що можуть допомогти у пошуках (номер мобільного телефона, дані про автомобіль та інше). Якщо в поліції вважають за доцільне взяти зразок ДНК, обов’язково це зробити. Дана  процедура необхідна, для ідентифікації особи, це не означає, що людина загинула.
2.Звернутися до Національного інформаційного бюро за телефоном "гарячої лінії" — 16-48. Таким чином держава веде облік тих, хто зник під час війни.
3.Звернутися до Офісу Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісті за особливих обставин.

Телефон для дзвінків з України: 0800339247. З-за кордону можна зателефонувати (або зв’язатися месенджерами) за номером: +38 095 896 04 21.
Родичі або члени сім’ї мають право на отримання достовірних відомостей про місце перебування/обставини смерті/місце поховання (якщо воно відоме).
Якщо у Вас є питання правового характеру відповіді на них ви можете отримати звернувшись до Іршавського бюро правової допомоги за адресою: м. Іршава, пров.Шевченка, 3.