14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим, у результаті вибуху, четвертого енергоблоку ЧАЕС. Той вибух зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу. Ми глибоко вдячні всім співвітчизникам, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.

Сьогодні, міський голова Віктор Симканинець, керуючий справами міської ради Іван Матіко разом з іршавчанами, які є учасниками ліквідації та постраждалими від аварії на ЧАЕС, поклали квіти до пам'ятного знаку і вшанували хвилиною мовчання тих, кого немає вже з нами. 

"Хочеться, щоб жах чорнобильської катастрофи залишився у минулому й ніколи не повторився, а  Ваш величний подвиг додаватиме усім нам впевненості у завтрашньому дні. Висловлюю  щирі слова вдячності всім учасникам-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС і зичу Вам міцного здоров’я, мирного неба, сімейного затишку, шани і щирої поваги від людей та довгих років життя!" - сказав Віктор Андрійович.