Цього тижня, 16 листопада, як і було анонсовано, в центральній бібліотеці КЗ «Публічна бібліотека» відбулася творча зустріч та презентація роману «Оскар» відомої сучасної української письменниці - Людмили Охріменко. Презентувала його сама авторка. За версією журі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова— 2021» роман «Оскар» був визнаний найкращим романом на воєнну тематику.

Відвідали творчу зустріч і керуючий справами міської ради Іван Матіко та начальниця відділу організаційної роботи та діловодства Маріанна Меренич. Тут зібралися також усі бібліотекарі разом з керівницею Майєю Бобик, працівники культури та поціновувачі мистецтва слова нашої громади.

Як розповіла письменниця, писати почала вона ще в дитинстві, проте свою творчість вважала аматорством. Народилася на Дніпропетровщині, жила і працювала в Криму, мешкає в Харькові. З 2014 року займається волонтерською діяльністю. До 2016 їздила на передову, а потім почала писати книжки про війну. Прибуток від реалізації своїх книг віддає на допомогу ЗСУ. 

Дуже цікавою є історія написання цього роману, який створено на реальних подіях. «Оскар» - про українського розвідника. Головний герой на початку 2015 року потрапляє в полон до російських окупантів у Донецьку. Там на нього чекали катування і знущання, а ще вибір – здатися чи все ж таки боротися до кінця. Людмила Леонідівна розповіла про свої емоції під час написання твору, про те, що хотіла донести до нас, своїх читачів. З її слів, коли писала цю книжку то мала страшенні виклики: прототип героя – чоловік, вона жінка, він мусульманин, вона – християнка, він кримський татарин, вона – українка, він офіцер, розвідник, а вона звичайна людина. Щоб пізнати всю глибину емоцій та розуміння всього, їй довелось не тільки спілкуватись з героєм, а і прочитати Коран.

 Розповіла пані Людмила також про інші свої книги: "Муха в окропі на окупованій території", "Волонтерські історії", "Легка поведінка", "Пригоди дорослого Буратіни жіночої статі"… Зустріч пройшла в теплій атмосфері, у жвавому спілкуванні, враження - найприємніші, про що свідчили слова вдячності присутніх.

Щиро вдячні пані Людмилі за теплу зустріч та цікаве спілкування, за її твори, за її працю, за волонтерство, за щирість, за доброту, відвертість, простоту і велике відкрите серце! І чекаємо знову в гості до нашої громади з її творами, які лікують рани, додають людині віри в те, що наша перемога – то абсолютна істина.

💙💛