Директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець від Групи компаній Tolk взяла участь у потужній експозиції Light + Building Autumn Edition. Провідна світова виставка технологій освітлення та будівельних послуг впродовж кількох днів проходила у німецькому Франкфурті-на-Майні. Представники потужних енергопостачальників України мали можливість побачити передові рішення в галузі енергоощадних технологій та ознайомитися з особливостями їхньої інтеграції в будівельні рішення.

Як зазначила Наталія Німець, основна увага на виставці приділялася інтелектуальним рішенням, передовим технологіям і актуальним тенденціям дизайну. Загалом понад 1500 експонентів з 46 країн світу представили свої інновації на потужній європейській платформі.

«Серед учасників заходу – лідери ринку, які продемонстрували найновіші продукти в сфері освітлення, електротехніки, автоматизації тощо, - відзначила Наталія Німець. – Для  нас – групи постачальників енергоресурсів, які постійно працюють над розширенням спектру послуг, – виставка цікава новими тенденціями та напрямами в сфері освітлення, заощадження енергоресурсів, інтеграції сучасних системи у щоденне життя».

За словами Наталія Німець, яка зустрічалася з представниками компаній-розробників, сучасні європейські тенденції поєднують інтегровані рішення в будівництві.

«Уже на початку проєктування будинку для нього моделюють всі можливі рішення в галузі енергозбереження, – розповідає Н. Німець. – Причому це рішення, які включають низку нюансів, починаючи від дистанційного вимкнення освітлення в приміщенні при виході з будівлі й завершуючи складними системами, які контролюють температуру в приміщенні, вмикають систему кондиціонування чи підігріву, звіряючись із датчиками закриття вікон. І подібних пропозицій – десятки!»   

За словами директорки, всі розробники при розробці інновацій переслідують дві основні мети – економію енергоресурсів та зручність для споживача.   

«Польські розробники презентували на виставці проєкт освітлення всього міста, який включає в себе не тільки сонячні міні-електростанції, але й рішення, які керують ними: приміром, спеціальні датчики реагують на зміну положення сонця, кут нахилу, рівень освітлення та, відповідно, регулюють накалювання ламп. Тобто, датчики «вловили», що настає темрява, і додали світла», – розказує директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут».

Загалом, на її думку, з огляду на ситуацію в сфері енергоресурсів в Європі та світі, вкрай важливо переймати досвід провідних країн в енергоощадних технологіях та втілювати його в Україні.  

 Пресслужба ТОВ «Закарпаттяенергозбут»