Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

Підготовка об’єктів господарського комплексу, житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період

Дата: 07.09.2022 16:10
Кількість переглядів: 708

Фото без опису

 

Міський голова Віктор Симканинець провів нараду щодо виконання заходів з підготовки об’єктів господарського комплексу, житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період. Під час наради розглянуто проблемні питання та запропоновано відповідні заходи для їх усунення.

Інформацію про роботу КП по водопостачанню Іршавської міської ради надав директор КП по водопостачанню Сергій Скоблей  і вказав на проблемні питання роботи підприємства. На сьогодні усі підрозділи КП по водопостачанню працюють у штатному режимі. Але на забезпечення усіх процесів: знезараження питної води хлором, очищення стоків, ремонту мереж та обслуговування обладнання, сплату за використану електроенергію, податки, заробітну плату працівникам, придбання реагентів з знезараження питної води, придбання паливо-мастильних матеріалів потрібні кошти, єдиним джерелом яких є платежі населення за комунальні послуги.

На нараді директор КП по водопостачанню Іршавської міської ради звернув увагу, що необхідним заходом для стабільного функціонування підприємства та безперебійного забезпечення споживачів питною водою та централізованим водовідведенням є зміна тарифів на дані послуги для населення, бюджетних установ та організацій, та інших споживачів м. Іршава, та централізованого водовідведення для населення, бюджетних установ і організацій та інших споживачів с. Ільниця. На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 року № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», Сергій Скоблей проінформував про планові тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, а саме:

Водопостачання:

Для потреб населення – 29 грн. 62 коп. з ПДВ.

Для потреб бюджетних установ та організацій - 29 грн. 62 коп. з ПДВ.

інших категорій споживачів - 29 грн. 62 коп. з ПДВ.

Водовідведення:

Для потреб населення - 17 грн. 91 коп. з ПДВ.

Для потреб бюджетних установ та організацій - 17 грн. 91 коп. з ПДВ.

інших категорій споживачів - 17 грн. 91 коп. з ПДВ.

Обґрунтування причин зміни тарифу

          На даний момент для абонентів підприємства діють тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які встановлені відповідно до рішення виконавчого комітету Іршавської міської ради № 228 від 29.09.2021 року.

          Водночас планові витрати, які затверджені в діючих тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення не покривають всіх витрат фінансово-господарської діяльності, що обумовлюють збиткову діяльність КП по водопостачанню Іршавської міської ради

          Фінансовий стан підприємства ставить під загрозу належне виконання підприємством функцій виробника житлово-комунальної послуги та стабільне забезпечення територіальної громади міста Іршава послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

          Рівень відшкодування між середньозваженим тарифом (без ПДВ) та фактичною собівартістю за 2021 рік на централізоване водопостачання склав 66,6 %, на водовідведення - 17,0 %.

          Підвищенню тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення сприяє зміна витрат на оплату праці (через збільшення розміру мінімальної заробітної плати), вартості електроенергії, паливо-мастильних матеріалів, зростання ставок податків та інших факторів (див. порівняльну таблицю).

 

 

Ціна

в діючому тарифі

Ціна в поданому на розгляд

% збільшення

 

Рентна плата за спеціальне використання води та видобуток корисних копалин ( підземних прісних вод )

211 800,0 грн.

253 822 тис. грн.

19,8%

Податок за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти ( екологічний податок )

4 100,0 грн.

6 265 грн.

52,8%

Електроенергія

3,5917 грн.

4,9164 грн.

36,9%

Паливо-мастильні матеріали

22,77 грн.

52,96 грн.

132,6%

Мінімальна тарифна погодинна ставка

36,11 грн.

40,46 грн.

12%

Мінімальна заробітна плата

6 000 грн.

6 700 грн.

12%

Аналізи питної води ДУ ЗОЦКПХ МОЗ України - квартал

12 839,46 грн.

13 964,88

8,8 %

Аналізи БУВР р.Тиса ( скид очищених вод – стоки ) – квартал

2 238,10 грн.

2 488,34 грн.

11,2%

Розхідні матеріали ( ліквідація аварій + експлуатація ) в місць

10 000,0 грн.

19 000,00 грн.

80,0 %

 

          Установлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, та затвердження їх на рівні економічно обґрунтованих є необхідною умовою для уникнення збиткової діяльності підприємства та надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення належного рівня.

Для виконання розрахунку тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення  використано наступні нормативні акти :

- Закон України «Про колективні договори та угоди»;

- Закон України «Про оплату праці»;

- Податковий Кодекс України;

- Закон України  «Про Державний бюджет на 2022 рік»

- Порядок формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та 

водовідведення, затверджений постановою КМУ  № 869 від 01 червня 2011 року;

- Правила технічної експлуатації джерел водопостачання та каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 05.07.1995 року № 30 зареєстрованим в Мін’юсті  України від 21.07.2004 р. за №231/767;

- Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджені наказом міністерства транспорту України від 10.02.1998 р. № 43;

- Колективний договір  КП по водопостачанню Іршавської міської ради на 2018 – 2022 роки, схвалений загальними зборами трудового колективу та зареєстрований (локальний нормативний акт) .

КП по водопостачанню Іршавської міської ради надає ліцензовані послуги з централізованого водопостачання і послуги з централізованого водовідведення та не ліцензовані послуги із вивезення рідких відходів та інші (одноразові) послуги.

Ліцензовані послуги :

На підприємстві КП по водопостачанню Іршавської міської ради на даний час діють тарифи :

  • Централізоване водопостачання -19,73 грн. /куб.м. з ПДВ;
  • Централізоване водовідведення - 14,87 грн. / куб.м. з ПДВ.

Здійснення розрахунків тарифів на 2022 рік  виконано по формах таблиць, які передбачено Порядком розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 239 від 12.09.2018 р..

З пропозиціями та зауваженнями відносно змін до тарифу звертатися письмово до КП по водопостачанню Іршавської міської ради за адресою: м. Іршава, провул.Шевченка, 3 А, e-mail: vodair@i.ua протягом 14 днів з дня публікації інформації. Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи (для юридичних осіб – повне найменування), що їх подала, та її контактні дані для здійснення зворотного зв’язку.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь