Сьогодні, 23 серпня, по всій країні відзначають День Державного Прапора України. В усіх містах і селах піднімаються національні знамена. Це наш історичний дух, це наша гордість, слава і велич нації. З цим символом український народ утвердив свою державність, соборність і самостійність та з ним сьогодні наші воїни боронять нас і рідну землю від окупантів. Також, з 24 серпня 1991 року весь український народ відзначає державне свято – День Незалежності, за яку йде на сьогодні справжня війна.

Щирі вітання з нагоди цих державних свят - Дня   Державного Прапора України та Дня Незалежності України - лунали сьогодні на площі Іршави. Незважаючи на складні обставини в країні та можливу повітряну загрозу, урочистий мітинг та церемонія підняття Державного Прапора – відбулися.

Міський голова   Віктор Симканинець у вітальному слові зазначив про те, наскільки потрібно бути зараз згуртованими і небайдужими до майбутнього рідної землі. Що тільки разом - ми непереможна нація, яка чітко вже усвідомила, хто нам друг, а хто – ворог. І тільки разом ми зможемо зробити прийдешнє нашої держави кращим та гідним. «Світла пам’ять усім нашим захисникам,  які склали голови у боротьбі за незалежність нашої держави.  Слава всім, хто на своєму робочому місці працюють, щоб Україна була сильною. Слава тим, хто дбає про безпеку в нашій країні та зі зброєю в руках боронять найдорожче,  що у нас є... «Нехай невичерпним буде джерело віри, надії й любові до України!» − сказав, вітаючи присутніх, Віктор Андрійович та побажав всім душевного спокою, щастя та благополуччя.

На заході більшість присутніх було майже з усієї України, з багатьох її областей були їх представники та представниці у складі ІІІ-го етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Мить, коли піднімався Прапор України та звучав Державний Гімн сповнила серця гордістю за свій народ та рідну країну.

На церемонії нагородження були вручені грамоти Закарпатської обласної військової адміністрації та Закарпатської обласної ради, Хустської районної військової адміністрації та Хустської районної ради, а також і міської ради.

Ведучий Юрій Буряс запросив з вітальним словом виступити ветерана Народного руху України Ярослава Гудя.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто поклав своє життя за Незалежність та Свободу України.

День державного прапора України та День Незалежності України набули особливого значення в умовах повномасштабного вторгнення росії, а кольори українського прапора стали символом протистояння зла. Ми зараз не тільки святкуємо ці свята, а й боремося за Україну! Ми були і будемо вільними людьми, бо український дух не скорити, а країна - завжди буде незалежною і суверенною! Перемоги нам і добра!

Продовження святкувань з нагоди цього дня відбулося ввечері, теж на площі міста. А всі бажаючі та гості мали змогу відвідати Історико-краєзнавчий музей МЦПО та здійснити екскурсію містом.

На сцені першими виступили зразковий фольклорний ансамбль "Кирниченька" (керівник Едіта Канчій-Токар).

На площі та біля міського будинку культури була розгорнута виставка творів та майстер-класи народного обєднання художників та майстрів народної творчості "Колорит Боржави". 

Пластичний етюд показала тендітна Аделінка Козодаєва (кер. Ніна Попович).

Військовий танець "Смуглянка" виконали вихованці народного танцювального колективу "Юність" (кер. Тетяна Черничко).

Учасниця зразкового музично-драматичного театру "Пролісок" Василина Данилаш зачитала вірші. Свої таланти показали вихованці Ільницької дитячої школи мистецтв, міського Центру позашкільної освіти, Іршавської дитячої школи мистецтв тощо. На завершення концертної програми виступив музичний гурт "Остра Тирнина".

Всіх зі святом!

Разом - ми сила!

Слава Україні!