На минулому засіданні президії міської ради, депутатами було підтримано ініціативу міського голови Віктора Симканинця щодо виділення коштів комунальному підприємству по водопостачанню на придбання глибинного свердловинного насосу для видобутку підземної прісної води з артезіанської свердловини.

За інформацією директора КП по водопостачанню Сергія Скоблея, на водонасосній станції експлуатується п’ять свердловинних насосів, які піднімають з глибини близько 50-ти метрів воду в резервуар чистої питної води і один з яких вийшов із ладу. З п’яти свердловинних насосів що експлуатуються, два – енергоефективні німецькі насоси Wilo, які експлуатуються з 2019 року, і три насоси ЕЦВ 8-40-60 українського виробництва ПАТ “Азовенергомаш” м.Бердянськ та м.Херсон, які є більш енергозатратні, і термін експлуатації яких не перевищує 2-ох років. В зв’язку з окупацією цих міст України, придбання даних насосів є неможливим. Один з насосів ЕЦВ 8-40-60 вийшов з ладу і не підлягає ремонту. Тому було прийнято рішення щодо доцільності придбання нового більш енергоефективного насосу Wilo. Це входить до комплексу заходів з поетапної модернізації та оновлення матеріально-технічної бази підприємства та забезпечить його сталу безперебійну роботу.

В минулому 2021 р. було демонтовано два старі енергоємні фекальні насоси радянського виробництва на каналізаційнонасосній станції очисних споруд, та на кошти, виділені з місцевого бюджету, було придбано та встановлено два нові енергоефективні фекальні насоси виробництва підприємства Wilo (Німеччина).

        Процедуру придбання глибинного свердловинного насосу через загальноукраїнську платформу державних закупівель Prozorro на сьогодні запущено і в найближчий час буде придбано та введено в експлуатацію.