З метою забезпечення охорони, відтворення і збереження місць природного відтворення водних рибних ресурсів, сприятливих умов для нересту та збільшення рибних запасів у водоймах загального користування, в області встановлено весняно-літню (нерестову) заборону на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах. Зараз у природі активний період цвітіння дерев, а у водоймах – весняно-літня заборона на вилов риби через нерест.

«Для мешканців водойм – це надзвичайно важливий період. У час розмноження рибі потрібні спокій і захист від браконьєрів. Від успіху нересту залежить примноження чисельності живих організмів у наших водоймах, збереження біорізноманіття водних екосистем», – розповів перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький. За його словами, відповідно до рішення Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Закарпатській області обмеження почали діяти з 11 квітня. У річках, притоках і озерах вони триватимуть до 30 травня, а на водосховищах – до 20 червня. Водночас на території краю є визначені ділянки, де любительська риболовля з берега одним вудилищем із одним гачком або спінінгом з однією приманкою дозволена. З детальним переліком визначених локацій можна ознайомитися на сайті Управління.

«Закликаємо громадян не нехтувати забороною, адже в цей час природоохоронні структури ретельно патрулюють місцевість. І перший браконьєр, який рибалив під час обмежень та ще й забороненим способом із застосуванням електроструму, наловивши риби, занесеної до Червоної книги, вже чекає свого покарання», – зазначив перший заступник очільника ОВА.

За інформаціє Закарпатської ОВА