Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

Інформація щодо компенсації комунальних послуг за внутрішньо переміщених осіб

Дата: 01.04.2022 19:24
Кількість переглядів: 665

Про порядок отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг згідно постанови КМУ від 19 березня 2022 р. № 333

Що потрібно зробити власниками жилого приміщення,  щоб отримати компенсацію за  безоплатне тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

Власник жилого приміщення зобов’язаний:

-  внести відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб на території Іршавської міської територіальної громади до веб-ресурсу «Прихисток».

не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати заяву до відповідного старости старостинського округу міської ради за місцем розташування жилого приміщення, у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та до якої додаються копії документів, що посвідчують їх особу.

При собі мати:

  • Власний паспорт
  • Копії документів внутрішньо переміщених осіб

Власник жилого приміщення, також зобов’язаний в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.

Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до відповідного старости старостинського округу міської ради за місцем розташування жилого приміщення заяву за встановленою формою, із додаванням наступних документів:

  • Власний паспорт
  • Ідентифікаційний код.
  • Реквізити банківського рахунку.
  • Документ, що підтверджує право власності на житло
  • Довідки, про відсутність заборгованості за сплату комунально-житлових послуг (газ, світло, вода, теплопостачання, вивіз сміття, обслуговування прибудинкової території).
  • Заява (заповнюється на місці), у якій зазначається прізвище, ім’я, по батькові кожної з розміщених осіб, та до якої додаються копії документів, що посвідчують їх особу (паспорт, свідоцтво про народження дитини) та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

 

Протягом строку розгляду заяви інспектори міської ради проводять перевірку (верифікацію) наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження внутрішньо переміщеної особи, зокрема електронних документів), а також перевіряють дані про відсутність або наявність у заяві інформації про осіб, які отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

За результатами перевірки виконавчий комітет міської ради визначає обсяг компенсації витрат власника жилого приміщення, що пов’язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб, та подає заяву за встановленою формою   до відповідної обласної військової адміністрації до 10-го числа місяця, що настає за звітним.

Обласні військові адміністрації протягом двох робочих днів після отримання заяв від виконавчих комітетів міських рад надсилають узагальнену інформацію за формою згідно з додатком  до Мінрегіону для опрацювання питання виділення фінансування із зазначенням пропозиції щодо виділення коштів з державного та місцевих бюджетів (зокрема резервного фонду бюджету), коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і господарювання, іноземних держав та міжнародних організацій у вигляді благодійної, гуманітарної та матеріальної допомоги, а також добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та громадських об’єднань, інших не заборонених законодавством джерел.

Мінрегіон узагальнює інформацію, подану обласними військовими адміністраціями та готує проект рішення Кабінету Міністрів України про виділення коштів з державного бюджету (зокрема резервного фонду).

3.3 Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі — людино-день), з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.

Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у жилому приміщенні власника, в кожний день місяця.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

Загальна сума компенсації власнику жилого приміщення визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь