Попереджаємо про кримінальну відповідальність за ухилення від призову та військового обліку
24 лютого 2022 року Президент Володимир Зеленський оголосив загальну мобілізацію. Місцеві органи виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (раніше — військкомати), за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств і фізичних осіб-підприємців мають організувати: своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу; здійснення призову військовозобов’язаних, резервістів на військову службу, їх доставки; виділення тимчасово будівель і транспортних засобів.
Тому попереджаємо про кримінальну відповідальність за ухилення від призову та військового обліку!
Стаття 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період
-Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період - карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
{Стаття 336 в редакції Закону № 1357-IX від 30.03.2021}
Стаття 337. Ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів
1. Ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, - карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.
2. Ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів - карається штрафом від п’ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.
{Стаття 337 в редакції Закону № 1357-IX від 30.03.2021}