Служба у справах дітей Іршавської міської ради інформує, що у зв’язку з введенням воєнного стану на територіі України, Урядом вдосконалено Правила перетинання державного кордону дітьми, які виховуються в сімейних формах виховання під час війни.

Враховуючи, що в Україні проводяться військові дії та з метою гарантування безпеки та збереження життя і здоров’я дітей спрощено правила виїзду з України дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою, піклуванням і не досягли 18-річного віку, оскільки багато громадських об’єднань, які працюють за кордоном з дітьми готові організувати виїзд дітей групами.

1 березня 2022 року, прийнято постанову Кабінету Міністрів України 179, якою доповнено пункт 24 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.

Зазначеними змінами передбачено, що виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах виховання і не досягли 18-річного віку, здійснюється у супроводі законного представника або іншої уповноваженої ним особи за наявності письмового погодження органу опіки та піклування чи військовою адміністрацією.

Крім того, виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима, або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Прийнятті зміни дають можливість забезпечити виїзд за кордон дітей в умовах введення на території України надзвичайного або військового стану з метою їх збереження життя та здоров’я.

Для більш детального роз,яснення громадяни можуть звертатися за інформацією безпосередньо до працівників служби у справах дітей (кабінет № 41, ІІІ поверх міської ради).