Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасоване ще в XIX столітті. Однак вважати, що в сучасному світі його повністю викоренено, буде помилкою.

Існують сучасні форми рабства, такі як трудова та сексуальна експлуатація, торгівля дітьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке використання людей у збройних конфліктах, кримінальних діях, сурогатному материнстві тощо.

За даними ООН, на разі в світі близько 40,3 млн людей є жертвами сучасних форм рабства. За оцінками експертів щорічно майже 2 млн осіб стають “живим товаром”. На жаль, Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми.

Міжнародний день боротьби за скасування рабства - хороший привід об’єднати зусилля урядів, громадянського суспільства, приватного сектора для того, щоб не залишати поза увагою проблему, яка суперечать законам цивілізованого світу.

Нагадуємо, національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного).
Національна дитяча “гаряча лінія”  0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного).
Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!