Іршавська міська рада

Закарпатська область, Хустський район

Чи можливо і як стягуються аліменти на дитину, якщо батьки не перебувають у шлюбі

Дата: 30.09.2021 15:15
Кількість переглядів: 842

Згідно зі ст. 141 Сімейного кодексу України (далі-Кодекс), батьки мають рівні права та обов'язки по догляду за дитиною, незалежно від того були вони у шлюбі між собою чи ні. Тобто, не дивлячись на те, що чинним законодавством не передбачено поняття «цивільний шлюб», стягнути аліменти без шлюбу - можна.

Безперечно, процедура стягнення аліментів, якщо шлюб не був зареєстрованим, буде трохи складнішою, ніж стягнення аліментів будучи в офіційному шлюбі.

Хто може подати в суд на аліменти поза шлюбом?

Для стягнення аліментів через суд може звернутися той з батьків, з ким на даний момент проживає дитина.

Як оформити аліменти на дитину, якщо шлюб не зареєстрований?

Тут треба пам'ятати, що для подачі на аліменти не потрібно чекати, коли ваша фактична сім'я розпадеться. Ви можете подати на аліменти, проживаючи однією сім'єю. Адже бувають випадки, коли батьки дитини живуть разом, але при цьому батько взагалі не забезпечує дитя, і всі витрати бере на себе мати. В цьому випадку потрібно не зволікати, а відразу звертайтеся в суд.

Отже, згідно зі ст. 125 Кодексу, походження дитини від батька визначається:

  • за згодою сторін (заява матері та батька);
  • за рішенням суду.

 Тобто, для того щоб стягнути аліменти на дитину поза шлюбом, є два шляхи в залежності від того, як записаний батько в свідоцтві про народження дитини:

  • за згодою сторін (заява матері та батька);
  • зі слів матері (згідно зі ст. 135 Кодексу).

У першому варіанті подається позовна заява про стягнення аліментів, а в другому - спочатку заяву про визнання батьківства, і тільки потім на підставі рішення суду про визнання батьківства, подаємо позовну заяву про стягнення аліментів.

Слід зазначити, що відповідно до ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» позивачі у справах про стягнення аліментів звільняються від сплати судового збору.

За детальними правовими консультаціями та роз’ясненнями звертайтесь до Мукачівського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м.Мукачево вул.Пушкіна, 30, або до відділу «Іршавське бюро правової допомоги» за адресою: м.Іршава, вул. пров.Шевченка, 3, тел.: +38(095)-354-04-79.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь