Як минув рік в Ільницькій дитячій школі мистецтв
Ільницька дитяча школа мистецтв за січень 2025 - березень 2026 року провела такі заходи:
- У січні 2025 року відбувся ІІІ-й відбірковий обласний тур Всеукраїнського учнівського конкурсу «Єднаймося ж, брати мої», де вихованці ДШМ зайняли призові місця.
- Відбувся концерт квартету сопілкарів «Цвіт» Ільницької ДШМ (викладач Л. Свіщо) для Ужгородського ліцею № 12.
- У лютому відбувся обласний конкурс вокального відділу, де учні нашої школи (Лазар Ярослава, Панющик Дарина та Шестак Олександра) зайняли призові місця.
- У березні відбувся обласний конкурс духових інструментів, де учні нашої школи зайняли І призове місце.
- Цього ж місяця відбувся І тур обласного конкурсу народних інструментів, де Литвинчук Павло зайняв І призове місце та Дувалко Павло - ІІ призове місце. Взяли участь в обласному ІІ -у турі, де зайняли І і ІІІ призові місця відповідно.
- У квітні відбувся обласний конкурс струнно - смичкових інструментів (ансамблі), де учні нашої школи зайняли ІІІ призове місце.
- Учні образотворчого мистецтва брали участь у фестивалі «Красується писанка».
- Учні школи брали участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Волинська гуковиця», де сопілкарі та шкільний оркестр зайняли призові місця.
- У травні відбувся дитячо-юнацький конкурс «Легенди Карпат», де учні нашої школи (Михайленко Поліна, Лях Софія, Фірцак Сергій, Ляшко Ярослава, Кормош Любов, Матьковська Данієла, Скляр Ніка) зайняли призові місця.
- 3 червня відбувся звітній концерт Ільницької ДШМ, де були присутні начальниця відділу освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї молоді і спорту Єлизавета Яцканич та голова Іршавської МТГ Віктор Симканинець, які високо оцінили роботу колективу та нагородили кращих викладачів грамотами. На цьому концерті були зібрані кошти для ЗСУ.
- Цього ж місяця відбувся концерт пам’яті видатного сопілкаря Богдана Яремко, в якому брали участь сопілкарі Ільницької ДШМ під керівництвом Л. Свіщо.
- У липні в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді відбулася ювілейна обласна виставка художниці нашої школи Любові Матіко, на якій були присутні керівники області, району та Іршавської громади.
- У жовтні відбувся дистанційний Міжнародний конкурс-фестиваль «Гармонія» з образотворчого мистецтва, де учні школи (Лях Софія, Волошин Євгенія, Ляшко Ярослав, Скраль Катерина та Керечанин Христина) зайняли призові місця.
- У листопаді відбувся обласний семінар на тему: «Робота над багатоголоссям у дитячому хоровому колективі», який проводила викладачка Урста Андріана. На семінарі були присутні викладач циклової комісії хорового диригування Ужгородського музичного фахового коледжу ім. Д. Задора О. Зюбрицька, голова циклової комісії вокально-хорових та музично-теоретичних дисциплін Академії культури і мистецтв з Ужгорода О. Карбованець, заслужений працівник культури України В. Барановський та начальниця відділу освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї молоді і спорту Іршавської міськради Єлизавета Яцканич. Гості резюмували, що урок було проведено на високому професійному рівні.
- Учні Ільницької ДШМ брали участь у Всеукраїнському фестивалі «Яскрава країна», де учні школи (Магурська Ангеліна, Чедрик Іванна, Лазар Ярослава, Шестак Олександра та Панющик Дарина) завоювали призові місця.
- У грудні до Дня святого Миколая влаштовано концерт для учнів Ільницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
- Цього ж місяця учні та викладачі школи мистецтв влаштували концерт для військових.
- Відбувся обласний конкурс учнів шкіл мистецтв «До нас іде святий Миколай», де учні також зайняли призові місця.
- Участь в обласному конкурсі «Зупини насильство», де були відзначені такі учні: Леньо Ірина, Цибинога Станіслава, Безлюдна Софія, Попович Антоніна.
- У січні 2026 року в Ільницькій ТГ відбувся ІІ фестиваль «Ільницька коляда». У заході брали участь учні нашої школи – Лазар Ярослава та Панющик Дарина. Підготувала юних виконавиць Ельвіра Гавацко.
- В цьому ж місяці проведено концерт учнів сопілкарів Ільницької ДШМ у санаторії «Боржава» «Щедрий вечір, добрий вечір» (керівник Л. Свіщо).
- VІ-й етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Єднаймося ж, брати мої». Відбувся концерт квартету сопілкарів «Цвіт» Ільницької ДШМ (викладач Свіщо Л.О.) для Ужгородського ліцею № 12.
- У лютому учні школи брали участь в обласному конкурсі фортепіанних ансамблів, де зайняли ІІІ призове місце (Опріш Владислав та Шпиньович Олександра).
- Проведено концерт до Дня пам’яті Небесної Сотні у санаторії «Боржава» (смт. Довге), в якому брали участь вокальний квартет «Сестрички» та ансамбль сопілкарів «Цвіт» (керівник Л. Свіщо).
Директорка Ільницької дитячої школи мистецтв Олеся Микита














